Wielbiciele gier komputerowych spędzają długie godziny w wirtualnym świecie. Aby jednak nie działo się to ze szkodą dla zdrowia, warto zadbać o ergonomię i funkcjonalność pokoju gamera. Odpowiednie oświetlenie, praktyczne gadżety i dopasowane meble sprawią, że będzie można swobodnie oddawać się swojej pasji. Jak stworzyć ciekawy pokój gamingowy? Podpowiadamy!

Miłość do gier często rodzi się w dzieciństwie i zostaje z nami na lata. Podczas gdy dorośli mogą urządzić sobie osobny pokój poświęcony wyłącznie rozrywce, młode osoby muszą pogodzić swoje hobby z innymi zadaniami, którym służy ich pokój. Na szczęście, wystarczy wprowadzić drobne zmiany w aranżacji wnętrza, aby uprzyjemnić nastolatkowi gamingowe wieczory. Dobrze zorganizowana przestrzeń posłuży nie tylko do grania w gry, ale również nauki czy odpoczynku.
 

Meble do pokoju gracza – komfort na długie godziny


Najczęściej strefa gracza to nie osobne cztery ściany, a jedynie wydzielone miejsce w pomieszczeniu. Dobierając meble, które będą wspierać gamingową pasję, warto więc pomyśleć o ich szerokim zastosowaniu. Aranżację zacznijmy od biurka, które nie tylko musi pomieścić wszystkie sprzęty, ale też umożliwić wygodną naukę czy pracę. W efektywnym wykorzystaniu przestrzeni pomoże przestronny narożny model. Ciekawym wyborem będzie też biurko z listwą i rynną, która pozwoli zapanować nad plątaniną przewodów.

Zadbajmy o to, aby biurko zostało wyposażone w wygodne kontenerki lub głębokie szuflady, które ułatwią przechowywanie gamingowych akcesoriów i innych przedmiotów. Istotne jest także odpowiednie ustawienie samego mebla. Najlepiej umieścić je bokiem do okna, tak aby wpadające światło nie odbijało się od monitora i nie przeszkadzało graczowi.

Poświęćmy też nieco czasu na znalezienie ergonomicznego krzesła obrotowego – zwłaszcza, jeśli urządzamy pokój gamingowy dla dziecka. W trosce o jego zdrowy kręgosłup upewnijmy się, że estetyka idzie w parze z funkcjonalnością. Designerski fotel Nett z regulowanym siedziskiem zapewni gamerowi szereg udogodnień. Model został wyposażony w wyprofilowane oparcie oraz podłokietniki, których wysokość można dopasować do wzrostu i potrzeb użytkownika, co wspiera zachowanie odpowiedniej postawy podczas rozgrywek.
 

Projekt pokoju gracza nie byłby jednak skończony, gdyby zabrakło w nim szafek i regałów. Dostępną przestrzeń kreatywnie zagospodarują meble Young Users, które można zestawiać w nowoczesne konstrukcje niczym klocki. Dodatkową funkcjonalność zapewnią nadstawki, które sprawdzą się do przechowywania rzadziej używanych przedmiotów. Ciekawym dopełnieniem staną się również podesty z szufladami, które mogą pełnić funkcję siedzisk. Wystarczy kilka poduszek, aby wygodnie usadowić znajomych podczas wspólnego grania.


Funkcjonalne gadżety do pokoju gamingowego


Myśląc o tym, jak urządzić pokój gamingowy dla siebie lub dziecka, nie sposób zapomnieć o gadżetach, które nadadzą wnętrzu odpowiedniego charakteru. Płyty z grami, figurki przedstawiające ulubione postaci czy podręczniki RPG warto odpowiednio wyeksponować. Pomogą w tym wielofunkcyjne neonowe wypełniacze, które dodatkowo ułatwią utrzymanie porządku na regale. Te w kształcie litery X mogą pełnić również funkcję stolika, na który odłożymy książkę czy telefon.

Gadżety do pokoju gamera to nie tylko figurki czy płyty. Nieodłącznym elementem tej kreatywnej pasji są pady, ładowarki, słuchawki i inne drobiazgi, które łatwo zgubić. Wszystkie te elementy warto odpowiednio uporządkować, umieszczając je na funkcjonalnym ekspozytorze. Dwustronny organizer może znaleźć swoje miejsce na biurku lub otwartej półce, dzięki czemu często używane przedmioty będą w zasięgu ręki.
 

W utrzymaniu porządku w pokoju gamingowym pomoże także przenośny organizer. Po skończonej nauce czy pracy można zabrać go ze sobą na biurko, by oddać się ulubionej rozrywce. Przegródki pomieszczą myszkę i podświetlaną klawiaturę, a także liczne drobne przybory.

Ważne zapiski stworzone podczas gry nie zgubią się w trakcie porządkowania blatu, jeśli zostaną przymocowane do tablicy Felis. Cztery designerskie heksagony na ścianie będą dodatkowo stanowić ciekawe uzupełnienie aranżacji. Tuż obok warto umieścić ramki, a w nich tematyczne plakaty, które przyniosą myślami do ulubionych scenerii.


Światło, które przemieni pokój młodzieżowy w krainę gier


Właściwie rozmieszczone oświetlenie może nie tylko zapewniać komfort oczom, ale też wyzwalać kreatywność i tworzyć odpowiedni nastrój w pomieszczeniu. Idealnym wyborem do pokoju gamingowego będą diody LED. Umieszczone w specjalnych taśmach, rozjaśnią wnętrza otwartych regałów, eksponując przy tym ulubione gadżety. Za pomocą pilota można sterować barwą i natężeniem światła, a tym samym – atmosferą we wnętrzu.
 

Rozproszone, nieoślepiające światło jest szczególnie ważne w pokoju gracza. Gdyby było zbyt jaskrawe, mogłoby odbijać się w monitorze, utrudniając osiąganie lepszych wyników. Warto więc wyposażyć pokój w wiele punktów świetlnych, które zapewnią możliwość wyboru przyjaznego oświetlenia podczas sesji gamingowej. Przyda się lampka biurkowa ze złączem USB czy wiszący model z uchwytem, który umożliwia skierowanie światła w odpowiednie miejsce.


Na dopełnienie iluminacji pokoju gamingowego pozwoli pasek LED RGB Twinkly Flex. Można ułożyć go w dowolny kształt na ścianie, a następnie sterować nim bezprzewodowo za pomocą telefonu. Innowacyjny gadżet pozwoli dopasować świetlne animacje do muzyki z ulubionych gier. Spektakularny efekt gwarantowany!
 

Produkty z artykułu

Biurko narożne Young Users
Biurko narożne Young Users
1 199 zł

Powiązane artykuły

Infolinia sklepu internetowego
67 253 94 94
icon
icon
icon
icon
icon
icon
Copyrights © 2009-2024 VOX. Wszelkie prawa zastrzeżone.
/