Rozkładane stoły przegląd pomysłowych rozwiązań do salonu i jadalni

Rozkładane stoły to niezastąpione meble do zadań specjalnych, które doskonale sprawdzą się w każdym salonie i jadalni. Funkcjonalne modele mogą przez lata towarzyszyć naszym posiłkom i spotkaniom, a nawet pracy, nauce czy zabawie. Będą zmieniać się w zależności od sytuacji, pory dnia czy liczby przybyłych gości i nadążać za tempem naszego życia.

Przestrzeń do rozgrywek w planszówki, domowa strefa home office, kącik do odrabiania lekcji lub po prostu miejsce do bycia razem. Zastosowań stołu może być tak wiele, jak wiele mamy potrzeb. Dobrze jest więc pomyśleć o zakupie takiego, który będzie się do nich elastycznie dopasowywał. Świetnie zda egzamin model rozkładany. Uniwersalny charakter mebla i łatwość jego przekształcania sprawia, że szybko możemy dopasować wielkość blatu do potrzeb chwili i układu pomieszczenia. Małe domowe biuro w mgnieniu oka zamieni się w wygodną przestrzeń do uroczystej kolacji. Przedstawiamy inspirujące rozwiązania, które pomogą wybrać odpowiedni stół i cieszyć się dobrze zorganizowanym salonem czy jadalnią na co dzień i od święta.

Mały rozkładany stół, duża wolność aranżacji

Niewielkie przestrzenie rządzą się własnymi prawami. By je funkcjonalnie urządzić, będziemy potrzebować rozwiązań, które zapewnią nam swobodę aranżacji. Dobrym przykładem jest mały stół rozkładany Simple z okrągłym blatem. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom bez problemu może stanąć nawet w ciasnej kawalerce. Ten niepozorny mebel kryje w sobie duże możliwości. Szybko możemy zwiększyć go do 160 cm lub 210 cm długości i zyskać komfortową przestrzeń dla 8 czy nawet 10 osób. Przy okrągłym blacie może stanąć również nieparzysta liczba krzeseł, a całość będzie prezentować się estetycznie. Jeśli ze stołu często korzystają dzieci, docenimy też fakt, że owalna forma pozbawiona jest rogów i kantów.

Rozkładany stół z wnękami – idealny do jadalni

Nasze domy potrzebują kreatywnych rozwiązań. Dlaczego więc stół nie mógłby służyć nam również do przechowywania drobiazgów oraz jako tymczasowe home office? Nic nie stoi na przeszkodzie, by tak właśnie było. Wystarczy wybrać rozkładany stół 4 You wyposażony w wiele pomysłowych rozwiązań. W jego blacie znajdziemy wnękę, która posłuży nam do wyeksponowania świec, świeżych ziół czy przypraw, a kiedy pracujemy pomoże w uporządkowaniu kabli. W każdej chwili możemy ją zamknąć i komfortowo korzystać z równej powierzchni blatu. Wszystko zależy od tego, czego akurat potrzebujemy.

Ten stół pomoże też w organizacji drobnych akcesoriów. Wystarczy wsunąć je do otwartych wnęk lub ułożyć w dodatkowych szufladach, których pod blatem zmieści się aż 4. Każdą z nich możemy swobodnie wyciągać, traktując jak przenośną skrzynkę na przydatne przedmioty.

W urządzeniu komfortowej jadalni sprawdzi się również duży stół Spot Young z przedłużającymi wkładkami, na co dzień wygodnie ukrytymi pod blatem. Podłużna wnęka na środku wyposażona jest w dwie skrzynki, dzięki którym łatwiej utrzymać porządek wśród różnych akcesoriów. W każdej chwili możemy ją zakryć za pomocą specjalnej wkładki lub wykorzystać do przeprowadzenia kabli, aby uniknąć chaosu na blacie, kiedy pracujemy. Ten rozkładany stół to także ciekawy sposób na zaaranżowanie wnętrza. Dzięki drewnianym nogom osadzonym pod skosem prezentuje się oryginalnie i pasuje do funkcjonalnych ławek i stołków z szufladami.

Nowoczesny stół rozkładany – wymarzone serce salonu

Kształt, rozmiar czy sposób rozkładania to nie wszystko. Dobrze, aby stół do salonu odpowiadał nam nie tylko pod względem funkcjonalnym, ale też estetycznym. W końcu do własnych czterech kątów zapraszamy najbliższe nam osoby i zależy nam na spędzaniu czasu w dobrej atmosferze. Jak to wszystko pogodzić? W nowoczesnym systemie Creative możemy zaprojektować wymarzony prostokątny stół od podstaw lub też wybrać jedną z gotowych konfiguracji. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i potrzeb, które będą definiować sposób użytkowania mebla.

Własny projekt stworzymy, wybierając spośród jedenastu kolorów blatów oraz dziewięciu typów stelaży i nóg. Możemy dać się ponieść wyobraźni, łącząc różne barwy i tworząc nietypowy kontrast, lub postawić na stonowaną, bardziej bezpieczną kolorystykę i harmonijne połączenie, które nie rzuca się w oczy. Kształt stołu o standardowych wymiarach 160 x 90 cm będziemy mogli modyfikować. Ukryte wkładki pozwolą na przedłużenie blatu aż do 256 cm. To wystarczy, żeby swobodnie usiadło przy nim 10 osób. Wygodny mechanizm rozkładania, który nie wymaga dodatkowego podparcia, zapewni nieograniczoną przestrzeń na nogi.

Jeszcze więcej gości pomieści prostokątny stół Simple, którego wygląd również możemy dopasować do swoich preferencji, wybierając pomiędzy czterema wersjami kolorystycznymi. W maksymalnie rozłożonym wariancie stanowi komfortową przestrzeń dla aż 14 osób. Wytrzymuje przy tym obciążenie do 60 kg. To doskonały wybór do salonu czy jadalni, której układ pozwala na umieszczenie podłużnego mebla i licznych krzeseł wzdłuż niego.

Kwadratowy stół rozkładany – w trosce o komfort

Jeśli w naszym domu zawsze dużo się dzieje, często przyjmujemy gości i musimy pogodzić wiele spraw na jednej przestrzeni to znak, że potrzebujemy mebla wszechstronnego. Warto zdecydować się na stół rozkładany do kwadratu, który będzie zmieniać się jak kameleon i elastycznie dopasowywać do naszych potrzeb – niezależnie od tego, czy szykujemy kolację dla znajomych, pracujemy z domu czy wspólnie z dziećmi odrabiamy pracę domową.

Idealny przykład stanowi prostokątny model Simple, który może funkcjonować w trzech konfiguracjach.

Dzięki stosunkowo niewielkim wymiarom na co dzień sprawdzi się jako miejsce do spożywania posiłków dla kilkuosobowej rodziny. Olbrzymie możliwości drzemią w opcjach jego rozkładania. Kiedy potrzebujemy więcej miejsca dla swoich gości, możemy przeobrazić go w kwadratowy mebel o boku 166 cm. Taki blat oferuje mnóstwo miejsca do wykorzystania, zwłaszcza na środku, gdzie zmieści się wiele pysznych dań, tworzonych projektów i stylowych dekoracji.

Stół Simple możemy także rozłożyć do większego prostokąta, używając do tego celu specjalnej wkładki. To wyjątkowy mebel, który dostosowuje się do naszych przyzwyczajeń i układu pomieszczenia, a nie odwrotnie. Idealnie obrazuje to pokazany powyżej projekt salonu z jadalnią i otwartą kuchnią.

Produkty z artykułu

Stół rozkładany 140x100 4 You Fresh
Stół rozkładany 140x100 4 You Fresh
2 590 zł

Powiązane artykuły

Infolinia sklepu internetowego
67 253 94 94
icon
icon
icon
icon
icon
icon
Copyrights © 2009-2024 VOX. Wszelkie prawa zastrzeżone.
/