Łóżeczko odgrywa istotną rolę w budowaniu komfortowego i bezpiecznego kącika dla dziecka. Podczas pierwszych tygodni życia stanowi przestrzeń do snu i zabawy, a w późniejszym etapie dotrzymuje kroku rosnącemu maluchowi, służąc jako miejsce do odpoczynku oraz trenowania własnej samodzielności. Jakie łóżeczko dla niemowlaka spełni wszystkie postawione przed nim zadania?

Przy wyborze warto kierować się przede wszystkim potrzebami maleństwa oraz względami praktycznymi. Estetyka, chociaż także ważna, to w kontekście bezpieczeństwa i komfortu schodzi na dalszy plan. Prawdziwą gratką stanie się łóżeczko, który rośnie razem z naszym dzieckiem. Funkcjonalne i praktyczne rozwiązanie nie tylko wyeliminuje konieczność kolejnego zakupu, ale też zmniejszy stres malucha związany ze zmianą posłania.
 

Własne i bezpieczne. Jakie łóżeczko dla noworodka?


Niezależnie od tego, czy aranżujemy kącik dla malucha we własnej sypialni czy od razu urządzamy osobny pokój dla dziecka, w przestrzeni do rozwoju naszej pociechy nie może zabraknąć podstawowych elementów. Mowa o funkcjonalnej komodzie z przewijakiem oraz wygodnym i bezpiecznym łóżeczku. Na tym ostatnim warto skupić uwagę, ponieważ odpowiednio dobrane będzie odgrywać dużą rolę w rozwoju malucha.

Poszukiwania idealnego mebla rozpocznijmy od wyboru rozmiaru, dopasowując go do metrażu wnętrza i swoich potrzeb. Największą popularnością cieszą się łóżeczka, które pomieszczą materac o wielkości 60 × 120 cm lub 70 × 140 cm. W pierwszych dniach życia noworodka dodatkowe centymetry nie sprawią żadnej różnicy. Jeśli jednak posłanie ma posłużyć dziecku jak najdłużej, warto wybrać nieco większy model.

Tradycyjne łóżeczko niemowlęce posiada charakterystyczne szczebelki, które powinny zostać wykonane z bezpiecznych surowców. Dziecięce meble dostępne w ofercie VOX spełniają europejskie normy i standardy bezpieczeństwa, a do ich produkcji nie są używane toksyczne farby czy lakiery. Ażurowy stelaż łóżeczka dodatkowo zapewnia odpowiednią wentylację i cyrkulację powietrza, co ogranicza ryzyko powstania alergii. Komfortowe korzystanie z łóżeczka staje się możliwe, gdy mebel posiada różne poziomy regulacji, które pozwalają dopasować wysokość podłogi do etapu rozwoju dziecka.
 

Opieka nad maluchem wymaga maksymalnego skupienia. Planując przestrzeń dla noworodka, zadbajmy o to, aby wszystko, co potrzebne znalazło się w zasięgu naszej ręki. Łóżeczko Milk zostało wyposażone w pojemną szufladę, która pomieści ubranka na zmianę, pieluszki czy kosmetyki do pielęgnacji. Miejsce do przechowywania będzie zmieniać się razem z naszym dzieckiem – z czasem zapełni się zabawkami i ulubionymi książeczkami. W podręcznym przechowywaniu sprawdzą się też organizery z przyjemnej w dotyku bawełny, które można zawiesić na ramie łóżeczka.


Sypialnia z dostawką. Jakie wybrać łóżeczko dla niemowlaka?


Maluch od pierwszych minut życia potrzebuje bliskości rodziców. Nic tak nie uspokaja, jak bicie serca, ciepły dotyk i kojący głos mamy i taty. Właśnie dlatego bardzo często decydujemy się spędzić pierwsze noce razem. Spanie w jednym łóżku z niemowlakiem wzbudza jednak wiele obaw. Niektórzy uważają, że wspólny wypoczynek może być nie tylko mało komfortowy, ale też ryzykowny.

Jeśli więc zależy nam na bliskości malucha i jednocześnie chcemy zapewnić mu bezpieczną, osobną przestrzeń, wybierzmy łóżeczko dostawne. To z kolekcji 4 You posiada kółka, dzięki którym z łatwością przysuniemy je do sypialnianego łóżka bez używania siły. Możliwość całkowitego demontażu wybranego boku sprawia, że rodzice mogą być blisko maluszka bez konieczności wstawania nawet w porze karmienia. Łóżeczko w późniejszym czasie może zostać przebudowane na tapczanik i biurko, które sprawdzi się podczas kreatywnych zabaw. Kupując jeden funkcjonalny mebel, zyskujemy więc aż trzy.
 

Łóżeczko 60x120 4 You
Łóżeczko 60x120 4 You
790 zł1 290 zł
promocja

Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1 290 zł

Łóżeczko 60x120 cm Vintage
Łóżeczko 60x120 cm Vintage
1 390 zł
Łóżeczko 70x140 Lounge
Łóżeczko 70x140 Lounge
1 790 zł
Łóżeczko 70x140 Simple
Łóżeczko 70x140 Simple
od 1 839 zł
Materac REVO 60x120 cm
Materac REVO 60x120 cm
299 zł
Komoda z 3 szufladami Vintage
Komoda z 3 szufladami Vintage
1 329 zł

Obecność nowego członka rodziny znacząco wpływa na wystrój sypialni. Jakie łóżeczko dla niemowlaka najlepiej dopasuje się do aranżacji? Wybierając model z kolekcji Simple, sami zdecydujemy o kolorze szczytu i korpusu oraz rodzaju nóżek. Prosty mebel z możliwością przebudowania w tapczanik dopasuje się zarówno do dorosłej sypialni, jak i późniejszego pokoju dziecka. Zanim jednak przyjdzie czas na samodzielność, możemy korzystać z łóżeczka jak z dostawki. Po zdjęciu jednego boku dostawimy go do łóżka, aby nasze maleństwo znajdowało się zawsze na wyciągnięcie ręki.


Mamo, tato: ja wstaję! Kiedy obniżyć łóżeczko?


Dziecko szybko się rozwija. Czynności, które jeszcze do niedawna przychodziły mu z wielkim trudem, kolejnego dnia mogą sprawiać wielką frajdę. Właśnie dlatego warto wybierać meble, które dotrzymają kroku ciągłym zmianom. Łóżeczko z możliwością regulacji wysokości podłogi pozwoli obniżyć poziom materaca o kolejny stopień, gdy maluch zacznie samodzielnie się unosić oraz siadać. Regulowane łóżeczko to również kwestia bezpieczeństwa. Barierka będzie stanowić punkt podparcia dla dziecka, ale też uchroni je przed upadkiem.

Łóżeczko Lounge dopasuje się do wielkich zmian, na które gotowy jest maluch. Trzy poziomy regulacji wysokości podłogi pozwolą dopasować mebel do aktualnych potrzeb. Najwyższy poziom zarezerwowany jest dla niemowlaków i okaże się zbawienny również dla kręgosłupa mamy. Średni poziom będzie idealny dla maluchów, które samodzielnie siedzą, a najniższy dla dzieci, które próbują już samodzielnie wstawać, trzymając się szczebelków.

Kiedy jednak najlepiej obniżyć łóżeczko? Warto bacznie obserwować swojego smyka, ponieważ każde dziecko rozwija się we własnym tempie. Niektóre maluchy zaczynają samodzielnie się unosić i siadać już około 7–9 miesiąca życia.
 

Z myślą o przyszłości – łóżeczko rosnące z dzieckiem


Dziecko w pierwszych latach życia stale się rozwija, a to sprawia, że jego otoczenie również wymaga zmian. Po etapie pionizacji możemy zaobserwować, jak maluch zaczyna doskonalić sztukę chodzenia, a następnie wspinania. Dotychczasowy mebel może więc okazać się nieodpowiedni dla smyka, który pragnie samodzielności. Takiemu wyzwaniu sprosta jednak łóżeczko, które rośnie razem z dzieckiem i dopasowuje się do jego aktualnych potrzeb.


Gdy tylko zauważymy, że maluch próbuje pokonać barierkę górą lub przenosi nogę ponad poręcz, warto umożliwić mu samodzielne opuszczenie łóżka. Eskapady ułatwi model z wyjmowanymi szczebelkami. Łóżeczko Young Users z możliwością dokupienia mobilnej szuflady na dziecięce skarby spełni swoje zadanie również w późniejszych miesiącach życia. Podobnie jak łóżeczko Vintage posiada opcję przebudowy na tapczanik dla starszaka – wystarczy zdemontować boki i obniżyć szczyt łóżka. Ponadczasowy dębowy mebel najpierw harmonijnie wpisze się w aranżację sypialni, a później – pokoju dziecięcego.
 

Wielki krok małego dziecka. Kiedy zmienić łóżeczko na łóżko?

Łóżeczko rosnące z dzieckiem zapewni mu komfortową przestrzeń do spania w pierwszych latach życia. Całkowita wymiana mebla nie będzie więc konieczna, dzięki czemu zaoszczędzimy maluchowi wielu wrażeń związanych ze zmianą posłania. Funkcję przebudowy w tapczanik posiada większość modeli dostępnych w ofercie VOX, np. łóżeczko z kolekcji Concept czy Milk.

To, jakie łóżko będzie odpowiednie dla 3-latka lub 4-latka, zależy od etapu, na którym znajduje się maluch. Może się okazać, że już wtedy warto kupić młodzieżowe łóżko, który posłuży dziecku do późnych lat szkolnych. Najlepszą wskazówką podczas wprowadzania zmian będzie czujność i uważna obserwacja pociechy.

Eksperci i psychologowie nie znajdują jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, kiedy najlepiej zmienić łóżeczko na łóżko. Każdy maluch rozwija się w indywidualnym tempie i podobnie jak dorosły może mieć swoje upodobania. Jedno jest pewne – zakup nowego łóżka to wielkie wydarzenie w życiu małego człowieka, do którego warto się dobrze przygotować.

Aby zminimalizować towarzyszący stres, podejdźmy do tematu całościowo i pozwólmy maluchowi pomóc w urządzeniu przytulnego kącika do snu. Niech dziecko samodzielnie wybierze kolorową pościel, poduszki i inne dodatki. Nie zapomnijmy też o przeniesieniu pluszaków, z którymi pociecha zasypia.

Zaadaptowanie się do nowych warunków przyjdzie dziecku łatwiej, jeśli przez pewien czas będziemy kontynuować codzienne rytuały. Wspólne czytanie książek, słuchanie kołysanek czy zasypianie u boku jednego z rodziców pozwoli maluchowi poczuć się bezpiecznie. Dzięki temu w spokoju prześpi noc, a kolejnego dnia z dumą opowie, co mu się przyśniło na nowym posłaniu.
 

Produkty z artykułu

Łóżeczko 60x120 4 You
Łóżeczko 60x120 4 You
790 zł1 290 zł
promocja

Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1 290 zł

Powiązane artykuły

Infolinia sklepu internetowego
67 253 94 94
icon
icon
icon
icon
icon
icon
Copyrights © 2009-2024 VOX. Wszelkie prawa zastrzeżone.
/