Jaką lampkę wybrać
na biurko?
idealne oświetlenie blatu

Oświetlenie biurka odgrywa ważną rolę. Pozwala dokładnie oświetlić blat, zadbać o nasze oczy, ale też poprawić samopoczucie i ułatwić skupienie. Podpowiadamy, jaka lampka na biurko spełni wszystkie te zadania, a dodatkowo będzie stanowić designerski dodatek do wnętrza.

Co łączy domowy gabinet, pokój dziecka i salon? Wszystkie te pomieszczenia mogą służyć do pracy lub nauki. Aranżując kącik z biurkiem, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wybór odpowiedniego oświetlenia. Miejmy na uwadze nie tylko kwestie estetyczne, ale przede wszystkim moc, barwę oraz kąt padania światła.
 

Prawidłowe oświetlenie biurka – jak powinno wyglądać?

Punktem wyjścia przy wyborze oświetlenia warto uczynić wzrost domownika, który najczęściej będzie korzystał z biurka. Lampka powinna zostać umieszczona tak, by równomiernie oświetlała blat roboczy mebla i jednocześnie nie przeszkadzała w wykonywaniu zadań. Parametry żarówki dopasujmy do wielkości blatu oraz rodzaju pracy. Dla przykładu, natężenie oświetlenia biurka z komputerem powinno wynosić około 500 luksów. Podobne zalecenia dotyczą tradycyjnej pracy biurowej.

Zaleca się, aby moc żarówki oświetlającej biurko wynosiła od 40 do 100 W dla małych pomieszczeń oraz od 100 do 150 W dla dużych wnętrz. Wybierając żarówki LED, zwróćmy uwagę na informację umieszczoną na opakowaniu. Producent powinien określić, jakiej mocy tradycyjnej żarówki odpowiada dany produkt.

Jeśli chodzi o barwę oświetlenia, to najlepsza dla naszego wzroku będzie ta zbliżona do światła dziennego. Dzięki temu nie zmęczymy oczu i z łatwością skupimy się na obowiązkach. Koncentracji jeszcze lepiej będzie sprzyjać zimne światło. W zależności od preferencji wybierzmy więc żarówkę o oznaczeniu od 4000 do 6500 K lub lampkę biurkową z regulowaną barwą i intensywnością światła. Dzięki temu dopasujemy oświetlenie do warunków panujących w pomieszczeniu i rodzaju wykonywanej pracy, co pozytywnie wpłynie na nasz komfort i wydajność.

Zadbajmy również o estetykę. Lampa biurkowa dopasowana do stylu pomieszczenia oraz naszych wnętrzarskich preferencji będzie nas cieszyć także wtedy, gdy pozostanie wyłączona.

Jaka lampa na biurko? Najlepiej LED-owa!


Stosowanie tradycyjnych żarówek powoli staje się przeszłością, również jeśli chodzi o oświetlenie biurka. W trosce o naszą planetę oraz wysokość comiesięcznych rachunków warto wybrać energooszczędne LED-y. Te zużywają znacznie mniej energii w porównaniu do wolframowych poprzedniczek, a dodatkowo – świecą znacznie dłużej.

Stawiając na ekologiczne rozwiązania, nie zapominajmy o wygodzie i estetyce. Nowoczesna lampa biurkowa Ester dostępna jest dwóch kolorach: białym i czarnym, dzięki czemu bez trudu dopasujemy ją do aranżacji. Źródło światła zamknięte za mleczną przesłoną emituje miękkie, dobrze rozproszone światło. Jego natężeniem i barwą pozwala sterować eleganckie pokrętło.

Jeśli wykonujemy pracę codziennie o tej samej porze, możemy zaoszczędzić czas potrzebny na przygotowanie stanowiska pracy. Ester zapamięta ostatnie ustawienia i przy ponownym uruchomieniu włączy się z takimi samymi parametrami. Na uwagę zasługuje również oryginalna konstrukcja lampy. Dwa długie ruchome ramiona i duża ruchoma główka dają możliwość dopasowania wysokości i kąta padania światła do naszych potrzeb.

Dobrym wyborem na biurko będzie też lampa Karl, regulowana w aż trzech miejscach. Ten model także pozwala na zmianę temperatury barwowej oraz mocy oświetlenia – możemy nim sterować poprzez dotykowy przycisk. LED-owa lampka dostępna jest w uniwersalnym białym kolorze, dzięki czemu można używać jej w biurze, sypialni czy pokoju dziecka. Dodatkowym atutem jest pamięć ostatnich ustawień.

O to, by na blacie roboczym nie zabrakło nam cennego miejsca, zadba dwustronne biurko z wbudowanym oświetleniem LED w górnym relingu. Za pomocą dołączonego pilota wybierzemy jego poziom jasności, by stworzyć przestrzeń do kreatywnej pracy lub uzyskać przytulny nastrój we wnętrzu. Listwa z łatwością doświetli całą przestrzeń, dopasowując się do naszych aktualnych potrzeb.

Lampa podłogowa i ścienna – sprytne sposoby na to, jak oświetlić biurko

Idealna lampka wcale nie musi znajdować się na blacie. Dobrą metodą oświetlenia biurka będzie także wielofunkcyjna lampa podłogowa z regulowaną konstrukcją. W czasie pracy możemy postawić ją w pobliżu blatu, a podczas wypoczynku – tuż obok łóżka czy fotela. W tej roli sprawdzi się model Grulla, który występuje również w wersji z podręcznym stolikiem.
 

Podobnie dużą swobodę w korzystaniu z biurka uzyskamy w przypadku kinkietu montowanego do ściany. Lampa Job dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych przyciąga uwagę swoją ponadczasową estetyką oraz ergonomią użytkowania. Ruchome wysięgniki sprawiają, że z łatwością dopasujemy kąt padania światła do potrzeb chwili.

Jaka lampka na biurko dla dziecka?


Lampa w pokoju dziecka powinna dotrzymywać kroku pomysłom dorastającego lokatora. Jednym razem umożliwi odrobienie lekcji, innym – stworzenie autorskiego komiksu. Udanym wyborem na biurko będzie każdy model z regulowanym kloszem, który skupia źródło światła w jednym miejscu. Przez lata posłuży zarówno prosta lampka Kono, jak i zajmujący nieco więcej miejsca model Collo z rozciąganym ramieniem.
 

Ciekawym dodatkiem do pokoju może okazać się mobilna lampka, którą dziecko zabierze ze sobą wszędzie tam, gdzie będzie potrzebować oświetlenia. W razie potrzeby posłuży za lampę biurkową, komodową lub nocną. W pokoju nastolatka nie może zabraknąć modelu, który został wyposażony w dodatkowe funkcje. Lampa Brit zawiera organizer na przybory szkolne, a kinkiet Ball – półkę i wyjście USB, tworzące w duecie podręczną ładowarkę.
 

Jako dodatkowe źródło światła świetnie sprawdzi się LED-owy pasek Twinkly Flex, umieszczony za biurkiem lub na sąsiadującej ścianie. Wieczorem zniweluje duży kontrast pomiędzy strefą do nauki a pozostałą częścią pomieszczenia, zapewniając zdrowe warunki rozwijającym się oczom. Dzięki możliwości sterowania efektami świetlnymi wprowadzi przy tym klimat sprzyjający kreatywności.

Produkty z artykułu

Lampa biurkowa Ester
Lampa biurkowa Ester
239 zł

Powiązane artykuły

Infolinia sklepu internetowego
67 253 94 94
icon
icon
icon
icon
icon
icon
Copyrights © 2009-2024 VOX. Wszelkie prawa zastrzeżone.
/