Desk lamps
Home
/Decorative accessories

Desk lamps

184 products

Customize


Sofa 3-osobowa z funkcją spania Wing
Sofa 3-osobowa z funkcją spania Wing arrangement

Sofa 3-osobowa z funkcją spania Wing

from 2 990 zł
New


25 of 184 products
184 products

Lampki na biurko – lampy biurkowe do pracy

Biurko to mebel, przy którym wiele się dzieje. Niezależnie od tego, czy służy dziecku do odrabiania lekcji i realizowania własnych pasji czy może jest miejscem pracy rodziców, jego oświetlenie pełni bardzo ważną rolę.

Lampka biurkowa to podstawa dobrego oświetlenia domowego biura. Odpowiednio dobrane lampki na biurko nie tylko oświetlą strefę roboczą, ale też ułatwią koncentrację i zapewnią zdrowe warunki oczom. Właściwa lampa do pracy wesprze skupienie i umożliwi kontynuowanie obowiązków również w późnych godzinach wieczornych. O odpowiednie oświetlenie biurkowe warto zadbać także, aby zapewnić dzieciom wysoki komfort nauki i rysowania.

Profesjonalne lampki na biurko dostępne są w ofercie VOX. Znajdziemy wśród nich klasyczne modele, które sprawdzą się jako oświetlenie nad biurkiem dziecka oraz lampy do pracy dla starszych domowników. Dobierając idealną lampę biurkową, warto pamiętać o wszelkich rolach, jakie będzie pełnić.

Odpowiednie oświetlenie biurka: dlaczego jest tak ważne?

Dobrze dobrana lampa służąca do oświetlenia stanowiska pracy lub nauki to nie tylko kwestia estetyki wnętrza, a element aranżacji, który ma bezpośredni wpływ na efektywność naszych działań. Rozproszone i słabe światło może szybko męczyć oczy i powodować dekoncentrację. Lampy do biurka nie powinny emitować też światła ostrego – jeśli będzie zbyt intensywne, może wywoływać bóle głowy. Podobnie nieprzyjemne okaże się migotanie światła lampki biurkowej.

Właściwie dobrana lampa na biurko zapewni równomierne oświetlenie blatu, nie będzie szybko wprowadzać w stan senności, pomoże się skoncentrować, a co najważniejsze zadba o nasz wzrok. Takie starannie wyselekcjonowane lampki znajdują się w sklepie VOX.

Jaka lampka to najlepszy wybór? Należy zwrócić uwagę na samo źródło światła. Dla efektu końcowego szczególne znaczenie ma żarówka o odpowiednich parametrach. To od niej zależy strumień światła czy wskaźnik oddawania barw.

Najlepszym rozwiązaniem będzie energooszczędna żarówka LED, którą cechuje barwa neutralna i wysoka ilość lumenów. Możemy kupić także lampki biurkowe LED, które posiadają wbudowane diody i nie wymagają montażu żarówki.

Funkcjonalna lampa biurkowa: na co zwrócić uwagę? 

Niemniej istotne są inne właściwości lampki do pracy, które będą warunkować jej funkcjonalność. Szukając idealnego oświetlenia biurka z komputerem, warto wziąć pod uwagę gabaryty lampki. Nie powinna być zbyt duża, bo zajmie cenne miejsce na blacie i będzie skutecznie odwracać uwagę od ważniejszych rzeczy. Najlepiej jeśli ustawimy ją w rogu, np. po lewej stronie, a swoją obecnością nie będzie przeszkadzała w swobodnej pracy i wygodnym rozmieszczeniu różnych gadżetów. To jednak nie wszystko.

Podczas pracy i nauki przy biurku doskonale sprawdzi się nowoczesna lampka biurkowa regulowana. Taki rodzaj oświetlenia pozwala precyzyjnie skierować strumień światła i dostosować go do aktualnych potrzeb użytkownika. Dobrym rozwiązaniem jest zakup lampek LED z łamaną podstawą, którą można dowolnie wyginać, manewrując światłem i kierując je dokładnie tam, gdzie w danej chwili jest potrzebne. Takie lampki biurkowe docenią zarówno osoby praworęczne, jak i leworęczne.

Nowoczesne lampy na biurko mogą być wyposażone w możliwość regulacji barwy światła. Dzięki temu możemy idealnie dopasować jego odcień do własnych preferencji i pożądanego nastroju. Tego typu lampki biurkowe pozwalają nie tylko kolorować blat światłem, ale też sterować jego intensywnością – dowolnie ściemniać i rozjaśniać.

Ważnym atutem stojących lampek na biurko ze ściemniaczem jest też mleczna przesłona. Sprawi, że żarówka nie będzie drażnić wzroku i nada światłu miękki blask, który będzie sprzyjał długim godzinom przy biurku.

Designerskie lampki na biurko: jak dobrać lampkę biurkową do wnętrza? 

Oświetlenie biurka ma bezpośredni wpływ na wygląd przestrzeni. Kolorowe niebieskie czy zielone lampy biurkowe ciekawie urozmaicą wystrój i podkreślą jego charakter. Dobrze jeśli kolor lampki nie będzie odosobniony i będzie miał kontynuację w całej aranżacji. Mogą być to elementy mebli czy dodatki – zasłony, dywan lub obrazki na ścianach.

Uniwersalnym i ponadczasowym rozwiązaniem jest zakup czarnych, szarych lub białych lampek biurkowych. Dopasują się do większości styli wnętrzarskich i szybko się nie znudzą. W zależności od żarówki, pozwolą uzyskać inny efekt. Do ich produkcji może posłużyć wysokiej jakości tworzywo sztuczne, które łatwo utrzymać w czystości.

Wykonana z metalu industrialna lampa biurkowa z pojemnikiem na długopisy i inne biurkowe przybory przyda się zarówno w pokoju młodzieżowym, jak i nowoczesnym gabinecie osoby dorosłej. Szczególnie dobrze będzie jej w otoczeniu prostych form mebli i kontrastowych kolorów bieli i szarości.

Jako lampka do pokoju dziecka sprawdzi się kolorowa lampka ze szklanym mlecznym kloszem typu kula. Da miękkie i rozproszone światło, a dzięki temu, że posiada port USB, może posłużyć również jako ładowarka.

Online store hotline
67 253 94 94
icon
icon
icon
icon
icon
icon
Copyrights © 2009-2024 VOX. All rights reserved.
/