Home
/Furniture

Mattresses

80 products

Biurko Spot Young

Biurko Spot Young

549 złStół rozkładany Spot Young

Stół rozkładany Spot Young

1 990 zł


BUY A BED, GET 20% OFF MATTRESS

Take care of your comfort and peaceful sleep. Buy any VOX bed and match it with a mattress with a 20% discount!

25 of 80 products
80 products

Dobrze dobrany materac do spania gwarantuje wysoki komfort wypoczynku i sprawia, że każdego ranka budzimy się wyspani. Nasze ciało układa się w prawidłowej pozycji, dzięki czemu nie doświadczamy bólu kręgosłupa. W ofercie VOX dostępnych jest wiele rodzajów materacy: piankowe, lateksowo-kokosowe czy kieszeniowe. Nie zapominajmy o nietypowych materacach modułowych i profilowanych, które można swobodnie przekształcać, zależnie od potrzeb.

Aby lepiej się wysypiać i uniknąć problemów z bólem karku, warto kupić odpowiednią poduszkę do spania. Powinna być sprężysta i zapewniać dobre podparcie głowy i szyi. Do wyboru mamy także poduszki pełniące funkcję oparcia podczas relaksu na kanapie.

Materace piankowe i lateksowo-kokosowe

Pianka wysokoelastyczna to sprawdzony materiał wykorzystywany do produkcji materacy. Jest miękka, sprężysta i zapewnia właściwe podparcie ciała. Dobre parametry idą w parze z korzystną ceną – materace piankowe zazwyczaj są tańsze niż modele kieszeniowe. Pianka wysokoelastyczna często jest zestawiana ze swoim bardziej zaawansowanym odpowiednikiem – pianką termoelastyczną. Materiał idealnie dopasowuje się do kształtu ciała pod wpływem jego temperatury. 

Nieco inne właściwości mają materace lateksowo-kokosowe. Pianka lateksowa jest elastyczna i wykazuje właściwości antyalergiczne. Mata kokosowa stabilizuje i utwardza konstrukcję, a przy tym zapewnia dobrą cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci.

Zaletą każdego materaca jest zdejmowany pokrowiec, który nadaje się do prania. Niektóre pokrowce i poduszki zostały wyposażone w kolorowe gumy, które pełnią funkcję zarówno dekoracyjną, jak i użytkową. Można je wykorzystać do utrzymania na miejscu podręcznych przedmiotów, na przykład książki.

Materac kieszeniowy – wygoda i wysoka jakość snu

Jakie materac dwuosobowy sprawdzi się najlepiej? Warto decydować się na modele kieszeniowe, które są polecane między innymi parom. Ich konstrukcja opiera się na wielu sprężynach umieszczonych w osobnych kieszonkach, które indywidualnie reagują na ciężar ciała. Warstwa pianki lub lateksu dodaje materacowi miękkości.

Dobierając materac do łóżka, zwróćmy uwagę na dodatkowe funkcje i parametry. Konstrukcja niektórych modeli została wzmocniona wkładką kokosową lub filcową. Warto decydować się na produkty całkowicie bezpieczne dla zdrowia – antyalergiczne i mające odpowiednie atesty.

Modele zarówno piankowe, jak i kieszeniowe mogą mieć wyznaczone 7 stref twardości, które zapewniają inny stopień podparcia dla poszczególnych części ciała. Efektem jest podwyższony poziom komfortu.

Materace o nietypowym kształcie

Materace sprawdzają się nie tylko jako wypełnienie ramy łóżka, lecz także jako samodzielny element aranżacji wnętrza. Możemy wybrać jedną z oryginalnych propozycji projektantów, którzy postanowili nadać odpoczynkowi nowy wymiar.

Dobrym przykładem jest materac składający się z czterech modułów pokrytych szarym filcem. Da się je dowolnie łączyć za pomocą filcowych klamerek i guzików. Uzyskamy w ten sposób cztery wygodne siedziska, dwa siedziska z oparciem lub materac, na którym można się położyć. Moduły warto ułożyć jeden na drugim i spiąć ze sobą, gdy nie są potrzebne.

Ciekawym rozwiązaniem jest innowacyjny materac pełzający z wałkiem. Ten oryginalny model wyróżnia się ergonomicznym kształtem i stonowaną kolorystyką. Został wyposażony w mobilne elementy, dzięki którym materac można przekształcać zależnie od potrzeb. Możliwy jest wypoczynek w pozycji siedzącej lub leżącej. To dobry wybór szczególnie do pokoju nastolatka. 

Poduszki oparciowe i do spania – jak wybrać idealną?

Dobór materaca na łóżko to nie wszystko. Jeśli chcemy zadbać o swój kręgosłup, warto kupić także dobrą poduszkę. Popularnym rozwiązaniem są modele wykonane z pianki wysokoelastycznej lub termoelastycznej. Miękka, sprężysta poduszka zapewnia wygodę i właściwe podparcie dla głowy oraz na odcinku szyjnym kręgosłupa.

Jeśli decydujemy się na zakup kanapy z materacem, dobierzmy również poduszki oparciowe. Pokrowiec dopasowany do materaca zapewni spójność aranżacji, a ergonomiczny kształt poduszki będzie gwarantował wygodę podczas codziennego relaksu.

Online store hotline
67 253 94 94
icon
icon
icon
icon
icon
icon
Copyrights © 2009-2024 VOX. All rights reserved.
/