Home
/Decorative accessories

Floor lamps

3 products

Customize


Narożnik z funkcją spania Nilla

Narożnik z funkcją spania Nilla

from 4 790 zł
New


3 of 3 products
3 products

Lampy podłogowe – designerskie lampy stojące

Kiedy nadchodzi czas wyboru oświetlenia do wnętrza, warto nieco poszerzyć horyzonty i zdecydować się na więcej niż jedno źródło światła. Oprócz głównej lampy sufitowej przyda się dobrze dobrana lampa podłogowa. Do wyboru mamy różne rodzaje lamp stojących, które posłużą nam przez długie lata.

Designerskie lampy stojące to dobry sposób oświetlenia konkretnych stref w pomieszczeniu. Sprawdzą się zwłaszcza w salonie, w którym spędzamy czas razem i szukamy chwili wytchnienia dla siebie. Kiedy zapadnie zmrok, pomogą stworzyć nastrój, który będzie sprzyjał chwilom relaksu. Taki rodzaj oświetlenia to jednak dobry dodatek do każdego wnętrza.

W asortymencie sklepu dostępne są eleganckie lampy podłogowe, które odnajdą się we wszystkich pomieszczeniach. Ich wielkość, kolorystykę i styl możemy dobrać do reszty otoczenia, by doskonale się uzupełniały. W ofercie VOX znajdują się oryginalne lampy stojące do pokoju dziecięcego, biura czy nawet przedpokoju, a także tradycyjne lampy podłogowe do salonu i sypialni.

Klasyczna czy nowoczesna – jaką lampę stojącą do salonu wybrać?

Oświetlenie w salonie powinno nadążać za tempem życia wszystkich domowników. Tworząc przestrzeń przeznaczoną do relaksu, postawmy na piękne lampy podłogowe typu kule – dają miękkie światło, które równomiernie rozlewa się po całym pomieszczeniu i tworzy przytulny nastrój.

Jako klasyczne źródła światła sprawdzą się również podłogowe lampy stojące z abażurem. Dzięki płóciennym kloszom w stylu boho rozproszą światło i pozwolą oświetlić konkretne strefy. Do wykonania nowoczesnego klosza może posłużyć także wysokiej jakości tworzywo sztuczne.

Kiedy domownicy często zanurzają się w lekturze, warto zastanowić się nad zakupem lampy podłogowej do czytania. W tej roli odnajdą się lampy stojące na wysięgniku oraz modele z regulowaną podstawą, którą można dopasować do aktualnych potrzeb i ustawienia mebli wypoczynkowych. W komfortowym czytaniu pomoże też lampa stojąca podłogowa z łukową podstawą.

Ciekawa lampa stojąca do sypialni – nie tylko do czytania książek

Dodatkowe punkty świetlne w sypialni pomogą wprowadzić do wnętrza klimatyczny nastrój i zwiększyć jego funkcjonalność po zmroku. Duże lampy stojące podłogowe są dobrą alternatywą dla mocnego oświetlenia sufitowego, które (zwłaszcza nocą) mogłoby drażnić oczy i niepotrzebnie wybudzać innych lokatorów.

Jeśli lubimy czytać przed snem, warto wybrać małe lampy stojące, które zmieszczą się przy szafce nocnej i będą zawsze w zasięgu ręki, bez konieczności włączania ich przy drzwiach wejściowych. Przyjemne oświetlenie do lektury zapewnią stojące lampy nocne wyposażone w tekstylne abażury. W tej roli dobrze odnajdą się lampy podłogowe typu trójnóg.

Oryginalne lampy podłogowe do pokoju dziecka

Przytulne oświetlenie w pokoju chłopca lub dziewczynki pomoże wyznaczyć we wnętrzu konkretne strefy. Wysoka lampa stojąca dobrze oświetli strefę relaksu, tworząc zgrany duet z wypoczynkowym fotelem. Jeśli dziecko lubi czytać przed snem, warto znaleźć miejsce na ciekawą lampę stojącą z regulowanym kloszem, która pozwoli dopasować kierunek padania światła i dobrze doświetli strony książki.

Co z kolorystyką? W wielobarwnym wnętrzu lepiej sprawdzi się czarna lub biała lampa podłogowa. Uniwersalny odcień elastycznie dopasuje się zmieniających się pomysłów na wnętrze i nowych elementów wystroju. Ponadczasowy charakter mają też nowoczesne lampy stojące na drewnianych nogach.

Jeśli w pokoju młodzieżowym dominują proste meble w dekorze naturalnego drewna, dobrze sprawdzi się podłogowa lampa skandynawska, która naturalnie wpasuje się w wystrój i spójnie go uzupełni. Zwróć uwagę na rodzaj trzonka, od którego zależy pasująca żarówka.

Wysoka, łukowa, a może na wysięgniku – jaką lampę podłogową kupić do jadalni?

Choć niezbędnym elementem wyposażenia pomieszczenia są lampy wiszące, to warto znaleźć w nim miejsce na ozdobne lampy stojące, które podkreślą charakter aranżacji. Klasyczne lampy podłogowe z tekstylnym abażurem wypełnią przestrzeń lekką poświatą i podkreślą jej przytulność. Nieco bardziej nowoczesną formę oświetlenia zapewnią wykonane z metalu lampy industrialne lub szklane w stylu glamour.

Wybierając lampy stojące, możemy dopasować ich styl do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza. Zyskamy w ten sposób spójną aranżację, w której wszystko będzie do siebie pasować.

W towarzystwie mebli w kolorze drewna dobrze odnajdą się stojące lampy bambusowe lub metalowe, zestawione na zasadzie kontrastu. Wystrój nowoczesnej jadalni w barwach bieli i szarości podkreślą piękne szklane lampy stojące do salonu z kloszami z mlecznego szkła. We wnętrzu, w którym znajduje się wiele przedmiotów z duszą dobrze jest postawić na podłogowe lampy retro lub rustykalne.

Szeroki wybór lamp podłogowych do różnych wnętrz

Rodzaj lamp podłogowych warto dopasować do pozostałych źródeł światła w pomieszczeniu. Należy wybrać modele, który uzupełnią wielopoziomową aranżację świetlną i zapewnią codzienną wygodę. Dla jednych pomocne będzie regulowane ramię, dla innych – ściemniacz lub energooszczędne diody LED. W ofercie VOX znajdziesz efektowne i minimalistyczne lampy stojące, obok których trudno przejść obojętnie.

Online store hotline
67 253 94 94
icon
icon
icon
icon
icon
icon
Copyrights © 2009-2024 VOX. All rights reserved.
/