Home
/Furniture

Changing tables

15 products

Listwa przypodłogowa VOX Espumo ESP101 biała RAL 9003

Listwa przypodłogowa VOX Espumo ESP101 biała RAL 9003

42,90 zł


15 of 15 products
15 products

Zmiana pieluch to zajęcie, które wymaga koordynacji i wykonania kilku działań w jednym czasie. Od odpowiedniego objęcia dziecka, przez zmianę brudnej pieluszki, wypielęgnowanie skóry, aż po przebranie. Aby dobrze wykonać te wszystkie czynności, rodzic musi mieć nie tylko wprawę, ale również łatwy dostęp do wielu potrzebnych produktów. Wbrew pozorom nie musimy od razu wyposażać dziecięcego pokoju w całą kolekcję mebli. Jednym elementem, który ułatwi to zadanie, są komody dziecięce z przewijakiem. Pojemne szuflady pomieszczą wszystkie niezbędne akcesoria, a duży przewijak zapewni komfortową i bezpieczną przestrzeń do codziennej pielęgnacji maleństwa.

Komody z przewijakiem dla niemowląt – niezbędne meble w dziecięcym pokoju

Jeszcze do niedawna przewijaki dla dziecka uważane były za zbędny gadżet, z którego szybko się wyrasta. Nie brano jednak pod uwagę, w jak dużym stopniu meble te ułatwiają codzienne funkcjonowanie, stanowiąc jednocześnie odciążenie dla kręgosłupa mamy lub taty. Zmiana pieluszki czy przebranie dziecka wymaga przyjęcia wymuszonej pozycji, która zwłaszcza dla kobiet po porodzie może być wyczerpująca.

Odpowiednio dobrany przewijak sprawi, że nasz maluch zyska komfortową i bezpieczną przestrzeń, z której skorzysta nawet kilkanaście razy dziennie. Im mniejsze dziecko, tym potrzeba przebierania oraz przewijania jest coraz częstsza, a niespodzianki dotyczące zmoczenia ubranka czy pościeli wydają się codziennością.

Wybierając przewijak z szufladami, zwróćmy uwagę na to, aby jego rozmiar został dopasowany do wymiarów komody lub łóżeczka, oraz upewnijmy się, że konkretny model spełnia europejskie standardy bezpieczeństwa. Dodatkowo zwróćmy uwagę na jego estetykę. Biała komoda z przewijakiem sprawdzi się zarówno w dziewczęcym, jak i chłopięcym pokoju. Taki mebel, dzięki uniwersalnej kolorystyce, dopasuje się również do aranżacji wspólnej sypialni z dzieckiem.

2 w 1, czyli komoda dla dziecka z przewijakiem

Komody dla dziecka to ciekawe rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w pokoju niemowlaka, przedszkolaka, jak i nastolatka. Duże i pojemne szuflady mogą pomieścić dziecięce ubrania czy też akcesoria do pielęgnacji, a w późniejszym czasie stanowić przestrzeń do przechowywania zabawek oraz ulubionych maskotek.

Rozwiązaniem, które może połączyć potrzebę posiadania przestrzeni do przechowywania oraz bezpiecznego przewijania dziecka jest komoda z przewijakiem. Mebel ten jest niezwykle praktyczny, zwłaszcza gdy nasze dziecko ma mnóstwo ubranek, a my chcemy mieć wszystko pod ręką. Dodatkowo posiada bezpieczny blat, na którym położymy malucha, a przewijak jest idealnie dopasowany do wymiarów mebla, dzięki czemu nie ma zagrożenia, że niespodziewanie się zsunie. Co więcej, duża komoda z przewijakiem to rozwiązanie długofalowe. Gdy nasz brzdąc podrośnie, możemy zdemontować przewijak, a pozostałą część mebla używać jako przestrzeń do przechowywania.

Jak wybrać komodę do przewijania do pokoju dziecięcego?

Komody z przewijakiem powinny być niesamowicie stabilne. Dziecko, które jest ciekawe świata i chętnie otwiera szuflady w poszukiwaniu skarbów, często używa dużej siły. Chwiejący się mebel mógłby się przewrócić, a przynajmniej przestraszyć malucha, dlatego tak ważne jest, aby jego konstrukcja była trwała i solidna.

Wybierając komody pod przewijak, warto wziąć pod uwagę również ich rozmiar. Jeśli królestwo naszej pociechy nie jest zbyt duże, możemy pomyśleć o wąskim, ale nieco wyższym meblu do przechowywania. Pamiętajmy jednak o tym, aby wąska komoda z przewijakiem miała szerokość minimum 70, a wysokość blatu 80 cm.

Komody dla dzieci różnią się między sobą również pojemnością szuflad. Często możemy spotkać modele z trzema, czterema lub pięcioma szufladami różnych wymiarów. Te o dużej głębokości nierzadko sprawdzają się najlepiej w przypadku przechowywania grubych kocyków, zabawek czy innych, większych przedmiotów.

Decydując się na zakup konkretnego modelu, sprawdźmy, jak działa system otwierania szuflad oraz czy mebel został wyposażony w mechanizm, który sprawi, że nagłe zamknięcie komody nie spowoduje uderzenia frontów o mebel. Takie udogodnienia sprawiają, że szafka z przewijakiem będzie nie tylko komfortowym, ale również bezpiecznym meblem.

Online store hotline
67 253 94 94
icon
icon
icon
icon
icon
icon
Copyrights © 2009-2024 VOX. All rights reserved.
/