Sofa beds
Home
/Furniture

Sofa beds

60 products

Szafa 2-drzwiowa 4 You
Szafa 2-drzwiowa 4 You arrangement

Szafa 2-drzwiowa 4 You

1 290 zł


Customize


Szafa 2-drzwiowa Simple

Szafa 2-drzwiowa Simple

from 1 528 zł


ORDER WITH 0% INSTALMENTS

We offer real 0% instalments on vox.pl and in VOX stores. The interest rate is 0% from 3 to 20 instalments.

25 of 60 products
60 products

Sofy rozkładane doskonale zastępują nocą tradycyjne łóżka i pozwalają przenocować gości. Wygodna kanapa do spania to idealny wybór, kiedy nie posiadamy pokoju gościnnego. Wykończona ulubioną tkaniną, zapewni optymalny komfort wypoczynku oraz stworzy idealne warunki do relaksu podczas oglądania filmów, czytania książki czy popołudniowej drzemki.

Zapoznaj się z naszą ofertą, a na pewno znajdziesz idealną kanapę z funkcją spania. Szeroki wybór kanap rozkładanych sprawi, że coś dla siebie wybiorą zarówno miłośnicy klasycznych rozwiązań, jak i osoby, którym podobają się bardziej nowoczesne kanapy na nóżkach, w odważniejszych kolorach.

Dostępne są rozkładane sofy do spania codziennego, jak i wygodne kanapy, na których można sypiać okazyjnie.

Sofa z funkcją spania – idealna do małych wnętrz

Kanapa z funkcją spania zda egzamin w każdym niewielkim salonie czy pokoju dziecka. Mała sofa rozkładana ustawiona w centralnym punkcie pomieszczenia za dnia nie zajmie wiele miejsca i zapewni wygodną przestrzeń do siedzenia. Wystarczy kilka prostych kroków, by dzięki opcji rozkładania mebel przemienił się w komfortową przestrzeń spania dla jednej lub dwóch osób.

Kanapy rozkładane wyposażone są w funkcjonalne pojemniki na pościel, które jeszcze bardziej zwiększają praktyczność tych sprytnych mebli. W ukrytych pojemnikach można przechowywać nie tylko miękkie pledy i poduszki. To dodatkowe miejsce na sezonowe ubrania, planszówki czy inne domowe drobiazgi, na które nie ma miejsca w szafie.

Urządzając niewielkie wnętrze, warto wziąć pod uwagę kanapy rozkładane na wyższych nóżkach. Nowoczesne sofy lekko uniesione ponad poziom podłogi będą prezentować się znacznie lżej. Jeśli dodatkowo postawimy na jasną tkaninę obiciową, możemy mieć pewność, że meble optycznie nie przytłoczą wnętrza.

Kanapy z funkcją spania – zacznijmy od potrzeb

Na komfort użytkowania kanapy z funkcją spania wpływa wiele czynników. Warto wziąć je pod uwagę podczas wyboru mebla. Kluczowe znaczenie ma rozmiar – zarówno ten przed, jak i po rozłożeniu. Dobrze dobrana sofa rozkładana powinna pozwolić na swobodne przemieszczanie się po wnętrzu oraz zapewnić wygodne miejsce snu.

W trakcie zakupu kanapy do spania warto przemyśleć rodzaj tkaniny obiciowej. Weźmy pod uwagę nie tylko własne upodobania, ale też styl życia. Jeśli mieszkamy z dziećmi lub zwierzętami, a do tego zdarza nam się jadać siedząc na sofie, lepiej wybrać tkaninę z dodatkowymi zabezpieczeniami. W ofercie VOX dostępne są różne materiały w wielu opcjach kolorystycznych do wyboru. Znajdziemy wśród nich również tkaniny funkcyjne – plamoodporne, hydrofobowe, odporne na blaknięcie, a nawet przyjazne zwierzakom.

Podczas wyboru kanapy z funkcją spania ważny jest też jej kolor. Neutralną szarość z łatwością dopasujesz do różnych stylów wystroju i stworzysz bezpieczną aranżację, która łatwo będzie poddawać się metamorfozom. Modne kanapy rozkładane w odważniejszych barwach, takich jak zieleń czy błękit, to z kolei doskonałe rozwiązanie dla miłośników bardziej oryginalnych przestrzeni – mogą stać się ich centralnym punktem.

Sofy rozkładane – wybieramy mechanizm rozkładania

Kupując rozkładane kanapy, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jak często będzie używana przez nas funkcja rozkładania. Kiedy mebel ma służyć nam jedynie do okazjonalnego spania, rodzaj systemu rozkładania sofy nie jest aż tak istotny. Jeśli jednak zamierzamy korzystać z tej funkcji znacznie częściej, jest wręcz przeciwnie.

W przypadku sof, które często użytkowane są jako miejsce snu, warto postawić na popularny mechanizm DL. W tym przypadku wystarczy pociągnąć do siebie siedzisko, a w powstałą lukę położyć oparcie sofy. Sprawdzi się też mechanizm typu wózek i system klik–klak, który posiada tradycyjna wersalka.

Kanapa rozkładana do przodu będzie wygodnie się rozkładać, ale należy wziąć pod uwagę, że rozłożona zajmie sporo miejsca. We wszystkich tych przypadkach sam proces otwierania zajmie mniej niż minutę. Jeśli zamierzamy przygotowywać sofę do spania jedynie okazjonalnie, możemy zdecydować się na zakup belgijki, której rozkładanie zajmie nieco więcej czasu.

Online store hotline
67 253 94 94
icon
icon
icon
icon
icon
icon
Copyrights © 2009-2024 VOX. All rights reserved.
/