Home
/Furniture

Stools

80 products

Biurko Spot Young

Biurko Spot Young

549 złStół rozkładany Spot Young

Stół rozkładany Spot Young

1 990 zł


25 of 80 products
80 products

Taborety lub stołki to meble, które stanowią ciekawą alternatywę dla klasycznych krzeseł. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie w każdym domu. Sprawdzą się idealnie jako dodatkowe siedzisko, choć przy odrobinie kreatywności można znaleźć dla nich wiele innych zastosowań. Stołki pasują do niewielkich kuchni, łazienek i wszędzie tam, gdzie nie mieszczą się standardowe siedzenia. Mogą posłużyć w roli stojaków na kwiaty, książki lub drobiazgi, stolików nocnych czy podestów, dzięki którym dosięgniemy do najwyższych półek i szafek.

Taborety i stołki dostępne w sklepie VOX są odpowiedzią na wiele potrzeb użytkowników. Dostępne są taborety wykonane z elementów drewna i płyty laminowanej, cechujące się trwałością i solidnością. Dzięki różnorodnym kształtom i kolorom można dopasować je do wielu pomysłów na domowe wnętrza, ustawiać solo albo łączyć w stylowe komplety.

Stołek i taboret – niepozorny mebel o wielu zaletach

Atutem taboretów jest ich uniwersalny charakter i praktycznie nieograniczona liczba zastosowań. Jedną z największych zalet taboretów jest ich niewielki rozmiar. Mały taboret dopasuje się do każdej, nawet najbardziej nieustawnej przestrzeni, gdzie będzie pełnił wiele różnych funkcji. Kompaktowe wymiary sprawiają, że bez problemu można go wsunąć pod stół, toaletkę czy biurko, postawić w kącie pomieszczenia, a w razie potrzeby wynieść na zewnątrz.

Prosty stołek może stać się dodatkowym stolikiem przy sofie w salonie lub szafką nocną w sypialni. W garderobie może pełnić rolę siedziska, na które odłożymy poskładane w kostkę ubrania, a w kuchni pomoże sięgać do najwyższych szafek. Sprawdzi się także jako taboret na kwiaty. Warto wybierać stołki wyróżniające się stabilną drewnianą konstrukcją, by móc korzystać z nich również w roli podestu. Nie musimy wtedy kupować dodatkowych drabinek, by móc swobodnie dosięgać do najwyższych półek regału na książki czy w inne trudno dostępne zakamarki mieszkania.

Eleganckie taborety do jadalni zamiast krzeseł

Nie w każdej jadalni będzie wystarczająco dużo miejsca, by ustawić przy stole komplet krzeseł. Postawne modele z oparciami, a nawet podłokietnikami zajmują wiele miejsca i niełatwo je przechowywać. Czasami warto zastąpić kilka krzeseł taboretami dopasowanymi formą i kolorystyką do pozostałych mebli. Ciekawie urozmaicą aranżację jadalni i nie sprawią, że straci na funkcjonalności. Drewniane stołki możemy potraktować także jako dodatkowe krzesła, które będziemy dostawiać do stołu w miarę zmieniających się potrzeb. Przydadzą się podczas rodzinnych spotkań w większym gronie niż zwykle.

Idealny stołek lub taboret – jaki wybrać?

Myśląc nad zakupem stołka lub taboretu, warto pamiętać, że najważniejszym kryterium wyboru będzie funkcja, jaką ma pełnić. To czy mebel będzie głównie efektowną dekoracją, czy raczej użytkowym elementem wyposażenia ma zasadnicze znaczenie. Jeśli zamierzamy korzystać z mebla na co dzień, warto wybrać komfortowe taborety na drewnianym stelażu, ze względu na ich solidne wykonanie i wytrzymałość. Nowoczesne taborety, które będą pełnić w mieszkaniu funkcję dekoracyjną, mogą być w całości wykonane z laminowanej płyty.

Kupując taboret, warto rozważyć też jego wymiary. Wysoki taboret dobrze sprawdzi się jako dodatkowe siedzisko przy stole, ale już niekoniecznie jako pomocnik podczas gotowania. Niski taboret z kolei nie zastąpi krzesła, ale za to zmieści się w każdy zakamarek i posłuży za stolik pomocniczy lub stojak na kwiatki.

Przed zakupem taboretu dobrze od razu zdecydować o tym, czy potrzebny jest nam jeden wielofunkcyjny stołek do wnętrza czy może lepiej sprawdzi się cały komplet. Warto sprawdzić miejsce, jakim dysponujemy i rozważyć zakup nie jednego, a dwóch lub trzech małych pomocników ze schodkiem.

Taboret drewniany, a może w kolorze?

Przed zakupem taboretu należy przeanalizować estetykę całego wnętrza. Taborety mogą idealnie pasować do zamysłu całego pomieszczenia lub ciekawie z nim kontrastować. W żadnym przypadku nie powinien być to jednak wybór przypadkowy. Taborety białe i dębowe będą pasować do wnętrz miłośników natury i stylu skandynawskiego. Jeśli natomiast preferujemy styl nowoczesny, lepiej postawić na proste taborety czarne bądź szare. Stołki w kolorach sprawdzą się natomiast w pokoju dziecka.

Online store hotline
67 253 94 94
icon
icon
icon
icon
icon
icon
Copyrights © 2009-2024 VOX. All rights reserved.
/