4 pomysły na
nowoczesny wiatrołap zdjęcia inspirujących aranżacji
Wiatrołap to pomieszczenie, które wita nas od razu po wejściu do domu. Jego rola w budowaniu pierwszego wrażenia jest więc nieoceniona. Jak stworzyć estetyczny i nowoczesny wiatrołap? Warto, aby wybrana aranżacja harmonijnie łączyła ze sobą dwa światy – zewnętrzny i domowy. Oto kilka inspirujących pomysłów.
Stworzenie ciekawej aranżacji wiatrołapu wymaga dobrego planu. W małym pomieszczeniu, które najczęściej nie ma bezpośredniego dostępu do światła dziennego, chcemy urządzić funkcjonalną przestrzeń pełną skrytek, szafek i organizerów. Gdy wiemy o tym, jak wygląda nasz dzień i czego potrzebujemy, aby jak najsprawniej przygotować się do wyjścia, wybór odpowiednich mebli nie powinien zająć dużo czasu. Jednak jak znaleźć pomysł na aranżację wiatrołapu, która będzie cieszyć nasze oczy za każdym razem, gdy tylko przekroczymy próg domu?
Pomysł na wiatrołap, w którym wszystko jest pod ręką
Wiatrołap to doskonałe miejsce do przechowywania. Ograniczona przestrzeń potrzebuje jednak rozwiązań, które wizualnie ją powiększą i nadadzą lekkości. W tej roli doskonale sprawdzą się jasne meble na wysokich nóżkach, które nie przytłoczą wnętrza. O porządek w obuwiu zadba szafka na buty Spot, a drewniany wieszak pozwoli na przechowywanie płaszczy czy parasoli. Przymocowany do ściany, może stanowić nie tylko ciekawą alternatywę dla tradycyjnego stojącego modelu, ale również dla szafy, która mogłaby ograniczyć przepływ światła.
Ciekawym pomysłem na zorganizowanie przestrzeni wiatrołapu może okazać się również wykorzystanie wielofunkcyjnej tablicy Slot. Dzięki kołkom możemy zamocować na niej małe pojemniki na klucze czy filcowe kieszenie i z łatwością zadbać o porządek w niewielkich przedmiotach, które lubią się gubić.
Aranżacja wiatrołapu, która zapowiada klimat domu
Nowoczesny wiatrołap może stanowić wizytówkę naszego domu i podkreślać jego charakter. Tym bardziej, że jest to pierwsze wnętrze, które zobaczy każdy zaproszony przez nas gość. Szukając inspiracji do aranżacji wiatrołapu, spójrzmy na pozostałą część domu i powtórzmy niektóre akcenty i detale. Na ścianie mogą więc pojawić się panele Linerio, które wyznaczają również strefę relaksu w naszym salonie czy oddzielają część biurową od wypoczynkowej w domowym gabinecie.
Nie zapominajmy przy tym, że wiatrołap lubi się brudzić od butów i mokrych łap naszego pupila. Równie łatwą do utrzymania w czystości alternatywą dla wodoodpornych lameli mogą okazać się dekoracyjne panele Kerradeco, którymi zabezpieczymy również ściany w kuchni czy łazience.
Elementem spajającym wiatrołap z pozostałą częścią domu mogą być także drzwi. Aby podkreślić harmonię pomiędzy pomieszczeniami, wybierzmy takie same skrzydła drzwiowe, które będą spójnie prezentować się w korytarzu. Wielbiciele eleganckich rozwiązań mogą postawić na model Matto w jednym z sześciu kolorów. Te drzwi zostały zabezpieczone przed zarysowaniem i uszkodzeniem, a jedwabista struktura powierzchni sprawia, że na próżno szukać na niej odbitych palców.
Aby osiągnąć wrażenie spójności, możemy też wykorzystać taką samą podłogę w wiatrołapie co w reszcie domu. Pomoże to zniwelować wizualny podział pomiędzy pomieszczeniami, a przestrzeń wyda się bardziej przestronna. Zamiast tradycyjnych kafli połóżmy więc wodoszczelne lub wodoodporne panele, które nie wymagają pozostawiania dylatacji w progach.
Przypominające beton panele Querra Balance WR wprowadzą do domu powiew nowoczesności, a panele Rigio z twardym rdzeniem o wyglądzie drewnianych desek – odrobinę przytulności. Dodatkowego ciepła doda niewielki dywanik, który przyczyni się też do utrzymania czystości w domu.
Inspiracje do nowoczesnego wiatrołapu, który pozostaje gotowy na zmiany
Wystrój naszego przedpokoju może ewoluować razem z naszymi potrzebami, i to bez konieczności przeprowadzania czasochłonnych remontów. Jeżeli cenimy sobie możliwość wprowadzania zmian, wybierzmy elastyczne rozwiązania, takie jak meble modułowe Balance. Te w razie potrzeby można łatwo przekształcić i zmienić ich przeznaczenie.
Jeżeli przestrzeń w wiatrołapie na to pozwala, możemy zdecydować się na montaż szafy Creative, którą samodzielnie skonfigurujemy. Dzięki temu będzie w stanie pomieścić nie tylko odzież, ale także przybory do sprzątania, odkurzacz i środki czystości. W przyszłości może posłużyć jako miejsce, w którym będziemy trzymać narzędzia do majsterkowania czy akcesoria ogrodnicze – zamykana szafa w wiatrołapie to idealny schowek na doniczki, rękawiczki czy odżywki do roślin domowych. Tym lepiej, jeśli jej wygląd zostanie idealnie dopasowany do naszego pomysłu na wiatrołap.
Mały wiatrołap i duży komfort, czyli sztuka sprytnych rozwiązań
Szukając idealnej aranżacji wiatrołapu, przeglądamy wiele zdjęć, które mają za zadanie nas zainspirować. Nierzadko jednak z powodu niewystarczającego metrażu czy braku pomysłu decydujemy się zostawić tę przestrzeń niezagospodarowaną. Pamiętajmy o tym, że istnieje wiele sprytnych rozwiązań, które nie zajmują cennego miejsca.
Mały zestaw paneli tapicerowanych z haczykami nie tylko spełni przydatną funkcję wieszaka na kurtki, ale również wizualnie ociepli wnętrze. Jeśli wykończymy miękkimi panelami większy fragment ściany i postawimy obok ławkę lub puf, zyskamy wygodny kącik do zakładania i zdejmowania obuwia.
Jeżeli cenisz sobie wygodę i możliwość elastycznego zagospodarowania przestrzeni, warto rozważyć kupno szafy do przedpokoju zaprojektowanej z myślą o personalizacji. Dzięki systemowi meblowemu Creative, masz szansę stworzyć zabudowę, która idealnie odpowiada Twoim potrzebom, zapewniając miejsce na ubrania, obuwie i akcesoria domowe, jednocześnie zachowując spójność z aranżacją wiatrołapu.
Jeżeli brakuje nam miejsca na komodę, w której pomieścimy apaszki i czapki, zawieśmy na ścianie półkę i wypełnijmy ją organizerami. Kosze Bina pomogą nam utrzymać porządek w różnych dodatkach i drobiazgach. Aranżację wiatrołapu wzbogaci małe lustro, które nie tylko ułatwi nam codziennie szykowanie, ale też wizualnie powiększy przestrzeń.
Nie trzeba wiele, aby wiatrołap zyskał również funkcje estetyczne. Jeśli tylko zadbamy o detale, takie jak ulubione kolory, miłe powierzchnie i osobiste dodatki, jego aranżacja będzie zwiększać przyjemność wynikającą z przekroczenia progu domu. Inspirację do wyboru wyposażenia tej niewielkiej przestrzeni mogą stanowić poradniki związane z urządzaniem przedpokoju – wyborem dekoracji czy dopasowaniem oświetlenia.