Strona główna
/Meble

Biurka z regulacją wysokości

7 produktów

Personalizuj


Sofa 3-osobowa Stello

Sofa 3-osobowa Stello

od 4 890 zł


7 z 7 produktów
7 produktów

Biurko z regulacją wysokości to nowoczesne i ergonomiczne rozwiązanie dla każdego miejsca pracy. Mebel ten, jak sama nazwa wskazuje, można z łatwością dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Dzięki tej funkcji, biurka regulowane promują prawidłową postawę ciała i zapewniają komfort podczas długich godzin codziennej pracy zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej.

Biurka elektryczne znajdą zastosowanie w domowych gabinetach, pokojach młodzieżowych, przestrzeniach coworkingowych czy tradycyjnych biurach. To, co wyróżnia modele dostępne w sklepie internetowym VOX, to dwa niezależne silniki, które sprawiają, że stelaż porusza się cicho i szybko, a wbudowany system antykolizyjny zapobiega uszkodzeniu mebla.

Biurko z regulacją wysokości – jak używać?

Regulacja wysokości podnoszonego biurka odbywa się za pomocą mechanizmów elektrycznych, co pozwala na płynną i szybką zmianę pozycji z siedzącej na stojącą i odwrotnie. Warto pamiętać przy tym, że częste zmiany postawy redukują negatywne skutki siedzącego trybu życia.

Nasze biurka z regulacją wysokości mają płynny zakres regulacji. Umożliwiają ustawienie pozycji blatu w odległości od 73 cm do 122 cm od podłogi za pomocą jednego przycisku, co ułatwia dostosowanie go do potrzeb zarówno osoby dorosłej, jak i nastolatka.

Interfejs dotykowy pozwala na zapisanie czterech preferowanych ustawień wysokości blatu, dzięki czemu nasze biurko elektryczne idealnie nadaje się do współdzielenia przez wielu domowników. Takie biurko regulowane sprawdzi się także w przestrzeni biura, gdzie będzie mogło zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego pracownika.

Panel kontrolny wyposażony jest również w funkcję zabezpieczającą przed niepożądanym użyciem przez najmłodszych. Dzięki temu to najlepsze biurka podnoszone do otwartych, rodzinnych przestrzeni.

Jak wybrać najlepsze biurko podnoszone?

W ofercie VOX znajdziemy biurka z regulacją wysokości dostępne w dwóch szerokościach, dzięki czemu z łatwością dopasujemy je do naszych potrzeb. Mniejsze biurko z elektryczną regulacją wysokości sprawdzi się w sypialni czy innym wielofunkcyjnym pokoju, gdzie nie będzie pełniło funkcji głównego mebla. Nieco większa szerokość blatu przyda się w domowym gabinecie lub pokoju młodzieżowym. Takie biurko podnoszone z powodzeniem posłuży za dobre biurko gamingowe.

Biurka regulowane dostępne w sklepie VOX zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnej ergonomii i wygodzie użytkowania. To idealne biurka do komputera. Oferują przestronną powierzchnię roboczą, która pomieści monitor, dokumenty i wszelkie niezbędne akcesoria biurowe. Ukrycie kabli ułatwi nam dedykowany organizer do przewodów.

Biurka podnoszone z regulowaną wysokością blatu, które można znaleźć w naszej ofercie, wyróżniają się prostą formą i stylem. To dobry wybór do każdego wnętrza. Wykonane z płyty meblowej w białej kolorystyce, dopasują się zarówno do nowoczesnej, jak i klasycznej aranżacji.

Jak ustawić biurko elektryczne do pracy na stojąco?

Aby maksymalnie wykorzystać korzyści płynące z pracy na stojąco, ważne jest odpowiednie ustawienie biurka z regulacją wysokości. Po pierwsze, zadbajmy o to, aby powierzchnia robocza znajdowała się na wysokości łokci. Te podczas używania klawiatury powinny tworzyć kąt bliski 90 stopni.

Nie mniej istotna jest odległość od monitora. Warto między ekranem a twarzą zachować przerwę od 50 do 70 cm. Pamiętajmy przy tym, aby górna krawędź ekranu znajdowała się na poziomie lub nieznacznie poniżej linii wzroku. Dzięki temu, przebywając przy biurku elektrycznym do pracy na stojąco, unikniemy konieczności pochylania się lub odchylania głowy do tyłu.

Ergonomiczne biurko regulowane to jednak nie wszystko. Ważne jest też oświetlenie blatu. Upewnijmy się, że miejsce pracy jest wystarczająco jasne. Naturalne światło jest najlepsze, ale jeśli dostęp do niego jest mocno ograniczony, zadbajmy o odpowiednią lampę do pracy, która równomiernie rozświetli blat roboczy biurka z regulacją wysokości.

Biurka z regulacją wysokości blatu to inwestycja w zdrowie

Istotne jest, aby miejsce pracy w domu było dostosowane do indywidualnego wzrostu użytkownika. Dzięki odpowiedniej wysokość blatu, biurko będzie sprzyjać przyjmowaniu właściwej postawy i niwelować napięcie w mięśniach.

Idealna wysokość biurka to taka, która pozwala na wygodne umieszczenie przedramion na blacie przy zgiętych w łokciach ramionach pod kątem prostym. Zakup biurka z ruchomym blatem wydaje się więc najlepszym rozwiązaniem pod kątem ergonomii.

Biurko do pracy na stojąco zwiększa naszą kreatywność i sprawia, że mniej się męczymy. Praca w tej pozycji wspiera lepsze krążenie krwi w organizmie, co może zmniejszać ryzyko problemów zdrowotnych związanych z siedzącym trybem życia.

Co więcej, nowoczesne biurko elektryczne o regulowanej wysokości blatu będzie motywować nas do prowadzenia bardziej aktywnego trybu życia, zachęcając do częstszych przerw na rozciąganie czy krótkie spacery.

Infolinia sklepu internetowego
67 253 94 94
icon
icon
icon
icon
icon
icon
Copyrights © 2009-2024 VOX. Wszelkie prawa zastrzeżone.
/