Pokój młodzieżowy
na poddaszu
urządzamy praktyczną przestrzeń dla nastolatka

Aranżacja pokoju młodzieżowego na poddaszu to podwójne wyzwanie. Musimy stawić czoła zarówno zmiennym potrzebom nastolatka, jak i niewygodnej przestrzeni, zdominowanej przez skosy. Jak stworzyć funkcjonalne wnętrze, które będzie sprzyjać rozwijaniu młodzieńczych pasji?

Poddasze to idealne miejsce na urządzenie pokoju nastolatka. W przestrzeni na uboczu, odciętej nieco od reszty domu, łatwo stworzyć swój prywatny azyl. Pełne naturalnego światła wnętrze będzie też sprzyjało koncentracji i odpoczynkowi – a gdy postawimy na wielofunkcyjne rozwiązania, młodemu mieszkańcowi łatwo będzie dopasowywać je do zmieniających się potrzeb i samodzielnie wprowadzać małe i duże zmiany.

Zadbajmy o to, by urządzony wspólnie pokój młodzieżowy sprzyjał wyrażaniu siebie i budowaniu własnej tożsamości. Dzięki wielofunkcyjnym meblom, wszechobecnym schowkom i wnękom oraz odpowiedniemu zagospodarowaniu przestrzeni łatwo stworzymy cztery kąty, w których dorastająca osoba będzie mogła zaznaczyć swój indywidualizm. Pokój młodzieżowy na poddaszu może się stać przestrzenią szytą na miarę – wystarczy, że skorzystamy z kilku aranżacyjnych wskazówek na kreatywną przestrzeń dla naszego dziecka.

Ściany w pokoju młodzieżowym na poddaszu

Aranżację pokoju nastolatka na poddaszu możemy zacząć od ścian.To właśnie one będą stanowić tło dla innych elementów wyposażenia wnętrza – mebli, organizerów i bibelotów. W pomieszczeniu pełnym naturalnego światła sprawdzą się zwłaszcza jasne barwy, które dodatkowo rozświetlą wnętrze i sprawią, że będzie się wydawało nieco większe niż w rzeczywistości. To szczególnie ważne w specyficznej przestrzeni ograniczonej skosami.

Stonowane, neutralne kolory będą również stanowić dobrą bazę dla własnych aranżacyjnych pomysłów nastolatka. Jeśli chcemy, jedną ze ścian możemy też wyróżnić innym kolorem. Bardziej intensywne, kontrastujące i ciemne barwy wprowadzajmy jednak ostrożnie, by nie przytłoczyły pomieszczenia.

Jeśli w pokoju młodzieżowym chcemy stworzyć przestrzeń, w której nastolatek łatwo będzie mógł wyrazić swoje pasje, na jednej ze ścian możemy zamontować wytrzymały system ścienny Kerradeco. To idealne rozwiązanie w pokojach młodych miłośników sztuki i muzyki: z Kerradeco nie tylko przygotujemy naszemu dziecku miejsce do wieszania plakatów czy rysunków, ale również zwiększymy izolację akustyczną pomieszczenia.

Dobrze zorganizowane skosy

Pomysłów na aranżację pokoju młodzieżowego na poddaszu nie muszą ograniczać niewygodne skosy. W ich realizacji pomogą meble, które dopasują się do dostępnej przestrzeni. 

Zamiast zabudowywać skosy, możemy ustawić pod nimi rząd niskich regałów. Z ich pomocą sprawimy, że wnętrze stanie się bardziej funkcjonalne – bez konieczności przeprowadzania remontu. Nie musimy też zamawiać mebli na wymiar. Sami możemy zaprojektować własne rozwiązania z gotowych elementów. Taką możliwość daje m.in. kolekcja Balance: ze skrzynek, cokołów i półek w wygodnym konfiguratorze online łatwo stworzymy odpowiednio dopasowane komody, szafki czy regały.

W młodzieżowym pokoju na poddaszu przydadzą się też praktyczne, modułowe skrzynki 4 You. Dzięki nim łatwiej będzie nam wymyślić i zrealizować własne pomysły na ścianę pod skosami. W zależności od tego, jak dużo przestrzeni do przechowywania potrzebujemy, możemy łączyć je w podłużne rzędy lub ułożyć z nich klika mniejszych regałów. Jeśli jednak nie chcemy eksponować ułożonych na półkach przedmiotów, sięgnijmy po zamykane kostki Young Users, których przestrzeń łatwo podzielimy praktycznymi wypełniaczami. Kostki dodatkowo możemy też uzupełnić np. o podest z szufladą – gdy potrzebne będzie więcej miejsca na rzeczy i ubrania.

Centrum dobrej organizacji w pokoju młodzieżowym na poddaszu możemy też stworzyć łącząc ze sobą skośne półki. Ich kształt będzie nawiązywał do opadających ścian i pozwoli uzyskać oryginalny efekt – zwłaszcza wtedy, gdy dopasujemy do nich inne meble ze stworzonej specjalnie z myślą o potrzebach nastolatków kolekcji Young Users.  

Przestrzeń na własne pomysły

By w pokoju młodzieżowym na poddaszu łatwiej było utrzymać porządek, urządźmy go z pomocą wielofunkcyjnych i kompaktowych mebli. To pomoże ograniczyć liczbę elementów i zostawić we wnętrzu więcej wolnej przestrzeni na realizację indywidualnych aranżacyjnych pomysłów młodego mieszkańca. 

Na poddaszu świetnie sprawdzi się łóżko z wnękami i schowkami na książki czy osobiste drobiazgi. Taka praktyczna przestrzeń do przechowywania zastąpi dodatkowy regał i ułatwi utrzymanie porządku, a wygodny szczyt łóżka posłuży jako oparcie.

Nastolatkom, które w domu lubią odpoczywać lub pracować w pozycji półleżącej, przyda się też kanapa Young Users. W zależności od potrzeb możemy uzupełnić ją o szufladę na pościel, podest lub dodatkowe miejsce do spania dla gości. Praktycznym rozwiązaniem może się też okazać kanapa Stige – szczególnie, gdy dostawimy do niej drabinkę funkcyjną, na której zawisną lampki, praktyczne organizery i osobiste ozdoby. Dzięki temu elementowi uda nam się podzielić przestrzeń i stworzyć na poddaszu wygodny kącik do spania.

Pokój młodzieżowy na poddaszu: miejsce do nauki

Urządzając pokój młodzieżowy na poddaszu, zwróćmy szczególną uwagę na biurko – obok łóżka to właśnie ono będzie jednym z najważniejszych elementów wnętrza. Na niewielkim metrażu sprawdzi się funkcjonalne biurko Concept z wysuwanymi szufladami, które pomieszczą książki i podręczniki lub przybory do pisania. Szuflady łatwo można też wyjąć – zamienią się wówczas w praktyczne pudełka, które możemy swobodnie przenosić. 

Równie kompaktowe jest biurko 4 You Fresh, wyposażone w sprytny drewniany przybornik z przegródkami na najbardziej potrzebne drobiazgi. Jeśli na biurku potrzebne będzie nieco więcej miejsca, wystarczy obrócić przybornik do góry dnem, poszerzając w ten sposób blat. Gdy jednak zależy nam zarówno na przestronnym blacie, jak i miejscu na książki, przybory i osobiste skarby, w pokoju nastolatka idealnie sprawdzi się biurko Balance. Pełno w nim pojemnych przegródek i wnęk, które sami możemy dowolnie konfigurować.

Planując położenie biurka, zwróćmy uwagę na to, żeby skosy nie utrudniały siadania i wstawania. Kącik do nauki najlepiej urządzić w miejscu, które przez większą część dnia jest oświetlone promieniami słońca. Naturalne światło doświetli blat biurka i sprawi, że szkicowanie wykresów funkcji lub pisanie wypracowań będzie nieco przyjemniejsze. By nastolatek sam mógł dopasowywać do swoich potrzeb ilość wpadającego do środka światła, na oknach możemy zamontować rolety. 

Stanowisko do pracy może również zmieniać swoje miejsce w zależności od potrzeb. Innowacyjne biurko Transformers posiada kółka, dzięki którym można łatwo przesuwać je po całym pomieszczeniu. To sprytny mebel, który sprawdzi również wtedy, gdy na poddaszu chcemy urządzić pokój dla rodzeństwa: kontenerki biurka możemy zsunąć do środka, tworząc w ten sposób miejsce po obu stronach blatu. Dwie części biurka można dowolnie personalizować dzięki praktycznym nakładkom na drzwi.

Produkty z artykułu


Biurko 140 prawe Reli
Biurko 140 prawe Reli aranżacja




Biurko Creative
promocjaBestseller
-24%



Powiązane artykuły

Infolinia sklepu internetowego
67 253 94 94
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
Copyrights © 2009-2024 VOX. Wszelkie prawa zastrzeżone.
/