Jaki kolor pasuje do granatu? podpowiadamy, z czym go łączyć

Kolor granatowy, tajemniczy, wyrazisty i niezwykle elegancki, coraz śmielej zdobywa serca miłośników aranżacji wnętrz. Jego uniwersalność i wyrafinowanie sprawiają, że jest on chętnie wybierany zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych przestrzeni.

Od granatowych sof i foteli, przez akcenty ścienne, aż po mniejsze dodatki i dekoracje – możliwości wykorzystania tego koloru są niemal nieograniczone. Z czym jednak łączyć granat we wnętrzu, aby stworzyć spójny i harmonijny wystrój? Podpowiadamy, jak wykorzystać potencjał tej szlachetnej barwy, nadając aranżacji pożądany charakter.

Harmonijna gra barw. Jakie kolory pasują do granatu?

Kolor granatowy jest synonimem klasy i wytworności. Jego obecność w domowej przestrzeni potrafi przemienić każde pomieszczenie – nadać mu głębi i wyrazistości oraz zbudować przy tym kameralną atmosferę. Nasycona barwa przyciąga uwagę, będąc jednocześnie ponadczasowym wyborem, bo zawsze pozostaje w modzie.

Ten klasyczny kolor prezentuje się interesująco w wielu zestawieniach. W połączeniu z bielą lub elementami drewna granat tworzy idealne tło do odpoczynku i relaksu. Wraz z ciemniejszymi barwami kreuje za to wnętrze pełne elegancji i wyrafinowania. Aby jednak złagodzić dominację ciemnych tonów, warto zastosować różnorodne tekstury i materiały i wprowadzić kontrastujące detale.

Co pasuje do granatu? Na pewno jasne drewno!

Miłośnicy ponadczasowych rozwiązań mogą wybrać połączenie granatu z jasnym drewnem. Ta harmonijna mieszanka tradycji i nowoczesności kreuje wnętrza, które tętnią ciepłem i przytulnością. Jak wprowadzić do aranżacji wspomniane kolory? Na swobodę zestawiania granatu z różnymi wydaniami drewna pozwoli nam system Creative. Dobierając do regału czy komody w odcieniu indygo nóżki i uchwyty z dębowego drewna, uzyskamy ciekawy efekt dekoracyjny.

Do sypialni warto zaprosić klasyczne meble z drewnianymi elementami z kolekcji OMM. Jasna szafka, stolik czy łóżko zaprezentują się szczególnie ciekawie na tle przestrzennej dekoracji ściennej, stworzonej przy użyciu paneli lamelowych. Granat warto wprowadzić wtedy w formie dodatków, takich jak miękka poduszka oparciowa. Dzięki temu w razie potrzeby szybko odświeżymy aranżację, zmieniając akcent kolorystyczny.

Połączenie granatu i drewnianego dekoru zyska na świeżości, jeśli uzupełnimy je o biel i odrobinę pastelowych odcieni, takich jak delikatny róż, błękit czy mięta. Kolory te zdejmą ciężar z intensywnego granatu, nadając wnętrzu lekkości.

Z czym łączyć granat we wnętrzu? Najlepiej z szarością!

Idealną przeciwwagą dla ciemnego wydania koloru niebieskiego jest także jasna szarość. Te chłodne barwy perfekcyjnie się równoważą i uzupełniają. Urządzając wnętrze z ich pomocą, stworzymy wyjątkowo harmonijną i spójną przestrzeń.

W salonie czy sypialni, gdzie granat może dominować na ścianach lub w postaci większych mebli, świetnie odnajdą się szare akcenty, takie jak zasłony, dywany czy poduszki. Dla przykładu, chabrowy wełniany pled będzie świetnie korespondować z bawełnianą narzutą w ciemnym, szarym kolorze.

Na gładkiej ścianie sprawdzą się za to miękkie panele tapicerowane wykończone popielatą i granatową tkaniną. Estetyczny zestaw zapewni przyjemne w dotyku oparcie, dbając przy tym o dodatkowe wyciszenie wnętrza. Satynowe obicie wprowadzi też elegancką teksturę do aranżacji.

Z czym łączyć granatową ścianę w salonie?

Uniwersalność granatu sprawia, że ciekawie łączy się też z bardziej żywymi barwami, takimi jak słoneczny żółty czy butelkowa zieleń. Dodatki w takich kolorach będą oryginalnie prezentować się na tle granatowej ściany w salonie. Jednak dla tych, którzy szukają bezpiecznej i ponadczasowej kompozycji, istnieje kombinacja, która nigdy nie wychodzi z mody – klasyczne połączenie granatu z bielą i czernią.

Wybierając białe i czarne elementy wyposażenia, wprowadzimy do wnętrza harmonię, unikając aranżacyjnego ryzyka. Biel i czerń to kolory, które nie tylko doskonale komponują się z granatem, ale również z każdą inną barwą czy materiałem.

Dla przykładu, gdy myślimy o tym, z czym łączyć granatową ścianę w salonie lub biurze, z pomocą przyjdą nam geometryczne obrazy i lustra w odcieniach bieli i czerni. To doskonały sposób na dodanie wnętrzu charakteru i nowoczesności. Takie dekoracje nie tylko urozmaicają przestrzeń, ale tworzą też interesujące wizualne kontrasty, które ożywiają i podkreślają głębię granatowej ściany.

Dla tych, którzy pragną wprowadzić do swojego salonu odrobinę innowacyjności, idealnym rozwiązaniem będzie eksperymentowanie z meblami Creative, co ułatwi program VOXBOX. Starannie dobrane detale mebli mogą harmonijnie współgrać z odcieniem indygo na ścianie, pozwalając na stworzenie unikalnej i spersonalizowanej aranżacji.

Kobaltowa tapicerka. Jaki kolor ścian do granatowej kanapy?

Wiele osób zastanawia się również, jaki kolor ścian pasuje do granatowej kanapy. Jeśli chcemy stworzyć lekką aranżację, warto postawić na jasne tło, malując je białą lub beżową farbą albo montując dekoracyjne panele z delikatnym wzorem. Ciemna, antracytowa ściana sprawi za to, że przestrzeń nabierze elegancji. W obu przypadkach w wizualnym ociepleniu wnętrza pomogą nam drewniane elementy.

W VOX znajdziemy szeroki wybór mebli tapicerowanych, które można wykończyć tkaniną w wybranym odcieniu niebieskiego – od modułowych sof, przez kanapy z funkcją spania np. z kolekcji Piqu, aż po eleganckie fotele Alma czy Volt. Nasze tkaniny, wyselekcjonowane z myślą o trwałości i estetyce, charakteryzują się wysoką odpornością na ścieranie i łatwością w utrzymaniu czystości.

Jakie dodatki dobrać do granatowej kanapy? Nie potrzeba ich wiele. Wystarczy położyć na niej wełniany pled lub jasną poduszkę, by stworzyć ciekawy kontrast i podkreślić miłą fakturę tapicerki.

Produkty z artykułu

Poduszka Erin
Poduszka Erin
39 zł69 zł
promocja

Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 69 zł

Powiązane artykuły

Infolinia sklepu internetowego
67 253 94 94
icon
icon
icon
icon
icon
icon
Copyrights © 2009-2024 VOX. Wszelkie prawa zastrzeżone.
/