Jak urządzić
wnętrze domku letniskowego
w zgodzie z naturą

Domek letniskowy to marzenie wielu osób, zwłaszcza tych, które na co dzień spędzają długie godziny w wysokich biurowcach czy blokach mieszkalnych. Takie miejsce to doskonała odskocznia od codzienności – przestrzeń, w której możemy nacieszyć się naturą i po prostu zrelaksować. Jak urządzić wnętrze domku na działce? Przygotowaliśmy sporo praktycznych porad.

Jak urządzić domek letniskowy? Dobry plan to podstawa

Planując aranżację domku letniskowego, weźmy pod uwagę, jak często zamierzamy z niego korzystać oraz jakie są nasze ulubione formy spędzania wolnego czasu. Zastanówmy się, gdzie będziemy przechowywać niezbędne sprzęty i narzędzia oraz jak zadbamy o porządek. Przemyślmy, na co mamy miejsce, a z jakich udogodnień lepiej zrezygnować. Warto podejść do tematu przede wszystkim praktycznie.

Jeśli dopiero co kupiliśmy wymarzony domek letniskowy, zacznijmy od kompleksowego sprawdzenia jego stanu technicznego i stworzenia listy prac, które należy wykonać. W zależności od ich ilości będzie czekał nas spory remont albo delikatny lifting. Na wstępie oceńmy stan instalacji elektrycznej, podłóg oraz ścian. Przyjrzyjmy się również kondycji elewacji, dachu i orynnowania, a także szczelności wszystkich okien i drzwi. Większe prace remontowe warto wykonać od razu, zanim przywieziemy meble i osobiste drobiazgi.

Kiedy stan domku jest sprawdzony, pora wyznaczyć w nim poszczególne strefy – do relaksu, przygotowywania posiłków, snu czy pracy. Zastanówmy się, gdzie będziemy przebywać sami, a gdzie ulokujemy zaproszonych gości. Odpowiedzi na te pytania pozwolą efektywnie zagospodarować dostępną przestrzeń. Warto zadbać o wygodę, ale ilość przedmiotów ograniczyć do minimum. W przeciwnym razie możemy łatwo zagracić niewielki domek.

Istotnym czynnikiem w przypadku pytania, jak urządzić domek letniskowy, jest także nasz budżet i oczekiwania. Pamiętajmy, że inne elementy wyposażenia przydadzą nam się, gdy będziemy użytkować domek w rodzinnym ogródku działkowym tylko przez kilka miesięcy w roku, a inne, jeśli zamierzamy odwiedzać całoroczny domek poza miastem również zimą.

Jak urządzić wnętrze domku na działce? Wybieramy meble

Gdy już wyznaczymy konkretne strefy we wnętrzu domku letniskowego, czas na dopasowanie mebli. Dobrze, jeśli jednocześnie będą one spełniać nasze potrzeby i wyrażać nasz gust. Kiedy powierzchnia jest mocno ograniczona, lepiej postawić na modele, które łączą w sobie więcej niż jedną funkcję.

Aranżując aneks kuchenny, wybierzmy meble zgrabne i praktyczne. Lepiej niż przeszklone witryny sprawdzą się zamykane szafki, które ukryją ewentualny rozgardiasz. Wykorzystajmy do maksimum potencjał ścian. Wiszące półki i szafki, takie jak Nature, pozwolą zaoszczędzić miejsce na podłodze, a przy okazji ciekawie urozmaicą przestrzeń.

Jak urządzić kącik jadalniany w domku na działce? Jego sercem warto uczynić rozkładany stół Creative. Nie dość, że możemy zaprojektować go zupełnie po swojemu, to z powodzeniem wyniesiemy go na zewnątrz, kiedy zamarzy nam się przyjęcie pod chmurką. Jeśli ustawimy go blisko aneksu kuchennego, posłuży jako dodatkowy blat roboczy, a uzupełniony o wygodne krzesło spełni funkcję biurka. Dobierając siedziska, najlepiej postawić na ponadczasowe modele, które łatwo utrzymać w czystości, jak drewniane krzesła Simple.

Do kącika wypoczynkowego warto wstawić małą rozkładaną sofę, która w razie potrzeby pozwoli wygodnie się wyspać. Na co dzień sprawdzą się też tapicerowane pufy Doppio. Wyposażone w praktyczny schowek, zapewnią dodatkową przestrzeń na drobiazgi, a dzięki dwustronnemu wieku mogą służyć jako miejsce do siedzenia lub stolik.

Jeśli we wnętrzu naszego domku na działce uda nam się wydzielić osobną sypialnię, warto wybrać łóżko ze schowkiem, który pomieści tekstylia. Zamiast klasycznej szafki nocnej możemy wstawić niską komodę z mobilnym kontenerkiem na kółkach. Szeroką szufladę będziemy mogli całkowicie wysunąć i umieścić w wybranej części domku, zapewniając sobie wygodny dostęp do zorganizowanych w niej przedmiotów.

We większym domku letniskowym warto wygospodarować także miejsce na dodatkowe łóżko. Doskonale sprawdzi się wąski model z szufladą na pościel lub łóżkiem dolnym, które przyda się podczas wizyty gości. Jeśli będziemy chcieli przechowywać w domku również ubrania, zabawki czy książki, by cierpliwie czekały na nasz przyjazd, pamiętajmy także o zakupie wąskiej szafy lub regału. Dobrze zda egzamin model na wysokich nóżkach, który będzie lekki w odbiorze i nie zdominuje niewielkiej przestrzeni, a przy tym ułatwi odkurzanie.

W poszukiwaniu słońca lub cienia – dobieramy lekkie, przenośne meble

Pobyt na działce to doskonała okazja do relaksu na świeżym powietrzu. Wcale nie potrzebujemy do tego pokaźnych rozmiarów werandy czy tarasu. Wystarczą lekkie meble, które powędrują z nami dokładnie tam, gdzie akurat będziemy mieli ochotę przebywać. Gdy lato dobiegnie końca, schowamy je do środka domku, gdzie nadal będą zachwycać swoją funkcjonalnością.

Na beztroski wypoczynek w ogrodzie lub na tarasie pozwolą pufy i fotele Looz, obite tkaniną odporną na działanie warunków atmosferycznych. Swoją niezwykłą miękkość i lekkość zawdzięczają wypełnieniu z hipoalergicznego granulatu. Do zestawu szerokich siedzisk warto dokupić poduchy Sand z uchwytami do przenoszenia. Plamoodporne i miękkie, będą doskonale prezentować się na trawie podczas pikniku, wpisując w paletę barw natury.

Wolność wypoczynku pod gołym niebem zapewni też przenośny stolik Handy. Praktyczny uchwyt pozwoli zabrać go ze sobą w każdą część ogrodu, a dwa blaty pomieszczą zarówno kubki z kawą, jak i talerz z ciastkami. Trwały mebel posiada specjalne otwory, które w razie deszczu usuną nadmiar wody z podwyższonych tac.

Jak urządzić przestrzeń tuż przy domku letniskowym? Idealnym miejscem na zdrowe przekąski i napoje będą odporne na warunki atmosferyczne stoliki Mundi, które po sezonie posłużą nam wewnątrz. Równie dobrze czują się w parze, co w pojedynkę. Możliwość personalizacji pozwala dopasować ich wygląd do własnych upodobań. Tuż obok wystarczy ustawić solidną ławkę z dębowym dekorem, która pomieści kilka osób.

Relaks w dobrej oprawie – kupujemy dodatki do domku letniskowego

Aranżacja domku na działce powinna sprzyjać relaksowi i wyciszeniu. W osiągnięciu tego celu pomogą przedmioty wykonane z naturalnych materiałów, które najlepiej korespondują z klimatem oazy na łonie natury. By zbudować przytulny klimat, wystarczą drobiazgi – ścienne dekoracje Bloom z suszonymi roślinami czy niewielkie ozdoby z jutowego sznurka, urozmaicające aranżację regału.

Urządzając domek letniskowy, nie zapominajmy o miękkich tekstyliach. Lniane poduszki pozwolą wygodnie się oprzeć lub zdrzemnąć, a ciepłe koce zapewnią termiczny komfort w chłodniejsze wieczory i poranki. Dobrym wyborem będą egzemplarze w neutralnych kolorach łagodnych dla oczu, np. szary pled Muff na bazie wełny. Jeśli posiadamy czworonożnego przyjaciela, pomyślmy również o jego komforcie i podarujmy mu wytrzymałe legowisko Momo.

Warto zadbać też o estetyczną oprawę posiłków. Zakupy zacznijmy od bawełnianego bieżnika, który zabezpieczy blat stołu przed zabrudzeniem. Następnie dobierzmy kolorową ceramikę, która doskonale ożywi wnętrze domku na działce. Świetnie sprawdzą się miseczki, kubki i talerze Feri. Możemy połączyć je z zastawą z kolekcji Rimme, tworząc barwną kompozycję.

W domku letniskowym nie powinno zabraknąć też karafki i szklanek z przejrzystego szkła, w których podamy lemoniadę. Jesienią przyda się również poręczny dzbanek na herbatę. Żeby sprawnie serwować posiłki, będziemy potrzebować też tacy. Warto zwrócić uwagę na lekkie modele wykonane z naturalnego rattanu.

Domek na działce – dobrze oświetlamy wnętrze i zewnętrze

Klimatyczny nastrój wieczorów w domku letniskowym podkreśli odpowiednie oświetlenie. Magiczną atmosferę pomoże wyczarować zasilany na baterie sznur lampek Happy Lights, który zda egzamin zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Ciekawym rozwiązaniem jest także przenośna lampa Solar – po naładowaniu możemy zabrać ją ze sobą w każdy zakątek domku i ogrodu. Kilka trybów świecenia pozwoli dopasować stopień natężenia światła do potrzeb chwili.

Nie zapominajmy też o mocy świec. Ich tańczące płomienie stworzą jedyny w swoim rodzaju klimat, sprzyjający długim rozmowom i chwilom bliskości. Na wszystkie zmysły podziałają kojąco świece zapachowe Lento czy Presto na bazie naturalnego wosku sojowego. W zbudowaniu romantycznej atmosfery pomogą podgrzewacze umieszczone w bambusowych lampionach Pit i Atil.

Produkty z artykułu


Fotel szeroki Looz
Bestseller
Fotel szeroki Looz
599 zł




Stolik kawowy Mundi wysoki z giętym stelażem
Stolik kawowy Mundi wysoki z giętym stelażem aranżacja
Stolik kawowy Mundi wysoki z giętym stelażem
999 zł




Pled Muff
Pled Muff
299 zł



Infolinia sklepu internetowego
67 253 94 94
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
Copyrights © 2009-2024 VOX. Wszelkie prawa zastrzeżone.
/