Jaki kolor wybrać
do pokoju młodzieżowego?
pomysły na ciekawą kolorystykę

Aranżacja pokoju młodzieżowego to nie lada wyzwanie, które wymaga uwzględnienia nie tylko wymogów wnętrza, ale przede wszystkim gustu naszego nastolatka. I nie chodzi jedynie o wybór mebli. Barwy, które pojawią się na ścianie i w dodatkach mogą mieć równie duże znaczenie.

Kolory wprowadzają do pomieszczenia określony nastrój i mogą znacząco wpływać na nasze samopoczucie. Jedne dodają energii i motywują, inne pomagają się skoncentrować lub zrelaksować. W pokoju nastolatka warto zastosować kolory, które stworzą przyjazne środowisko, w którym dziecko będzie czuło się bezpiecznie i komfortowo. Podpowiadamy, jaki kolor do pokoju młodzieżowego wybrać, aby przestrzeń sprzyjała nauce, odpoczynkowi i wyrażaniu siebie.

Jaki kolor do pokoju młodzieżowego? Zdecydujcie wspólnie!

Wybór koloru do pokoju młodzieżowego to decyzja, którą najlepiej podjąć razem z nastolatkiem. Młodzież często ma jasno określone preferencje i styl, a uwzględnienie ich gustu sprawi, że będą czuli się dobrze we własnej przestrzeni. Zapytajmy więc jakie są ich zdaniem fajne kolory do pokoju młodzieżowego. Jeśli odpowiedź na to pytanie będzie zbyt trudna, pokażmy dziecku różne przykłady aranżacji i zapytajmy, w jakim kierunku iść, a czego unikać.

Jeśli nasza pociecha ma ochotę na wyrazisty wystrój z udziałem granatu czy czerni, a my nie jesteśmy do końca przekonani, możemy umieścić te kolory jedynie na wybranym fragmencie ścian za pomocą grafik lub paneli tapicerowanych. Dobrym rozwiązaniem może okazać się też zakup jednego z mebli w ulubionym odcieniu nastolatka. Korzystając z systemu Creative, samodzielnie skonfigurujemy szafranowe biurko czy zieloną komodę z czarnymi gałkami. Dodatkową zaletą będzie możliwość wspólnego zdecydowania o układzie szuflad i półek.

Kolor pokoju dla nastolatków – ponadczasowy pomysł na połączenie barw

Jeśli chcemy stworzyć przestrzeń sprzyjającą relaksowi, koncentracji i nauce, dobrym rozwiązaniem może okazać się uniwersalna biel. Ten neutralny kolor nie rozprasza uwagi, a jednocześnie stanowi doskonałą bazę dla pozostałych elementów wystroju. Aby uzyskać taki efekt, nie musimy jednak malować ścian w pokoju nastolatka na biało. Dobrym rozwiązaniem okażą się ponadczasowe meble z kolekcji Reli, mogące towarzyszyć młodzieży aż do dorosłości.

Chociaż podstawowym kolorem kolekcji jest alabastrowa biel, to elementy takie jak wnętrza brył, półki czy regały zostały wykonane w innych barwach – jasnego dębu, szarości i indygo. Wybierając jedną z nich lub łącząc je, stworzymy meble w różnym klimacie i wprowadzimy do wnętrza przytulną atmosferę lub dodamy mu zdecydowanego charakteru.

Na łagodne kontrasty pozwolą nam meble dla nastolatków nawiązujące do natury. Czyniąc gwiazdami aranżacji bryły z kolekcji Stige, Omm czy Nature Young, zadbamy zarówno o komfort dorastającego dziecka, jak i przyjazny klimat pokoju.

Kolory w pokoju młodzieżowym, które można łatwo zmienić

Niebieski, czerwony, a może różowy? Kolory w pokoju młodzieżowym mogą zmieniać się tak często, jak gust lokatora i to bez potrzeby zakupu nowego wyposażenia. Wystarczy, że wybierzemy meble z wymiennymi elementami np. z kolekcji Concept. Dzisiejszy pokój księżniczki może jutro stać się pokojem wielbicielki mocnego rocka. Wymieńmy jasne fronty na ciemniejsze i gotowe!

Podobny efekt pomogą nam uzyskać meble z kolekcji Young Users. Wymienne nakładki na fronty nadadzą pomieszczeniu odpowiedniej atmosfery. Komiksowe wzory, graficzne motywy, a może neonowe kolory? Te akcesoria, zestawione z białymi i czarnymi wykończeniami szaf, stworzą nowoczesną aranżację, która nie przytłacza, lecz wręcz przeciwnie – stymuluje kreatywność nastolatka. Jej efektownym dopełnieniem może stać się różnokolorowe podświetlenie półek.

Dyskretniejsze zmiany w zakresie kolorystyki pokoju młodzieżowego pozwolą nam wprowadzać praktyczne meble Simple, które można swobodnie konfigurować. Z czasem biała komoda z tej kolekcji może otrzymać nowe szare fronty i uchwyty, a ciemne skośne nóżki można zamienić na drewniane słupki. To prosty sposób na odświeżenie wystroju i jednoczesne odnowienie mebli.

Modułowe szafki, czyli fajne kolory do pokoju młodzieżowego i większy porządek

Jak jeszcze wprowadzić nietypowy kolor do pokoju nastolatka? Wybierzmy modułowe szafki z systemu Balance. Te mają nie tylko kolorowe skrzynki, które w mig zmienią wygląd pomieszczenia, ale również sprzyjają organizacji i utrzymaniu porządku. Wykonane w różnych rozmiarach, pomogą przechować książki, płyty czy elektroniczne gadżety. 

Dzięki temu, że meble Balance czy Into układa się jak z klocków, bez konieczności użycia narzędzi, młody lokator może też do woli przebudowywać meble i z czasem tworzyć z nich coś zupełnie nowego. Tak oto wcześniejszy regał na zabawki w pokoju studenta może stać się komodą i szafką RTV. Zestaw nowych organizerów zadba o to, by zmienił się także akcent kolorystyczny we wnętrzu.

Kolory ścian do pokoju młodzieżowego – nie tylko farba i tapeta

Istotnym elementem aranżacji jest także kolor ścian w pokoju młodzieżowym. Oprócz tradycyjnych metod, takich jak malowanie czy tapetowanie, warto rozważyć inne rozwiązania, które dodadzą wnętrzu funkcjonalności. Panele Soform mogą odgrywać rolę miękkiego oparcia, wyciszenia oraz organizera. Natomiast panele Kerradeco zabezpieczą ścianę, wprowadzając jednocześnie interesujący motyw kolorystyczny.

Wybór kolorów do pokoju młodzieżowego to nie tylko kwestia estetyki, ale także funkcjonalności i możliwości personalizacji. Śmiało sięgajmy po barwy, które dodają energii i odzwierciedlają osobowość dziecka. Jeśli obawiamy się szybkiej zmiany zdania u nastolatka, z pomocą przyjdą łatwe w wymianie akcesoria, takie jak kolorowe nakładki czy panele. Możemy również wybrać kreatywne oświetlenie, które pozwoli codziennie wprowadzić inny kolor, sterując atmosferą we wnętrzu.

Produkty z artykułu

Komoda wąska terakota / cava beż / szarobeżowy Balance
Komoda wąska terakota / cava beż / szarobeżowy Balance
1 379 zł

Powiązane artykuły

Infolinia sklepu internetowego
67 253 94 94
icon
icon
icon
icon
icon
icon
Copyrights © 2009-2024 VOX. Wszelkie prawa zastrzeżone.
/