W minimalistycznych wnętrzach stawiamy na umiar, przestrzeń i własne potrzeby. Z pomocą wielofunkcyjnych mebli oraz stonowanych barw łatwo znajdziemy własny sposób na urządzenie wyciszonych, kameralnych pomieszczeń. Takich, w których wszystko jest na swoim miejscu.  

Minimalizm w domu lub mieszkaniu to nie tyle konkretny styl, co pewien sposób myślenia o wnętrzach: wolnych od nadmiaru mebli i dekoracji, maksymalnie funkcjonalnych oraz spójnie urządzonych. To poszukiwanie najprostszych rozwiązań, dokładnie dopasowanych do naszych potrzeb i stylu życia. 

Każdy z nas żyje nieco inaczej, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by główne założenia minimalizmu zinterpretować po swojemu. Prostotę można bowiem rozumieć na wiele sposobów. Tworząc własną mieszankę minimalistycznych inspiracji, zastanówmy się, czego dokładnie potrzebujemy. Jakie funkcje są dla nas najważniejsze? Ile wolnej przestrzeni chcemy pozostawić? Co wyeksponować, a co schować w szafkach lub pojemnikach?

MINIMALISTYCZNE WNĘTRZA, CZYLI MAŁO MEBLI I DUŻO FUNKCJI

Decydując się na minimalizm w domu lub mieszkaniu, chcemy by nasze meble wspierały nas w naszych codziennych czynnościach, ale nie dominowały we wnętrzu. Szukamy wolnej przestrzeni, w której będziemy mogli poczuć się wolno, swobodnie i komfortowo. Najłatwiej odnajdziemy ją wtedy, gdy postawimy na meble spełniające kilka ról. To pozwoli ograniczyć liczbę brył w każdym pomieszczeniu bez konieczności rezygnowania z poszczególnych funkcji.

Wielozadaniowe meble pomogą w urządzaniu otwartej przestrzeni oraz pomieszczeń, które mają więcej niż jedno zastosowanie. W otwartym salonie z jadalnią świetnie sprawdzi się stół Nature, wyposażony w sześć pojemnych szuflad na sztućce, ładowarki czy wszelkie inne podręczne drobiazgi. To nie tylko miejsce do spożywania posiłków, ale również praktyczny schowek oraz wygodne miejsce do pracy. Jego blat jest lekko zaoblony na najdłuższych krawędziach, by zapewnić komfortowe oparcie dla rąk – specjalnie dla tych osób, które każdego dnia spędzają przynajmniej kilka godzin przy laptopie.

Swoją formą do wielu różnych funkcji dopasowuje się także stolik 4 You Fresh. Jego dwukolorowy blat dodaje wnętrzu lekkości, a umieszczona pod nim otwarta półka ułatwia organizację przedmiotów codziennego użytku. Praktyczna szuflada zlokalizowana w dolnej części stolika, pozwala ukryć wiele drobiazgów i zaprowadzić wśród nich porządek. Całe to kompaktowe centrum odpoczynku i dobrej organizacji można dowolnie przesuwać po salonie dzięki zamontowanym na spodzie kółkom. 

CO NA WIERZCHU, A CO UKRYTE?

Minimalizm w domu to również ograniczenie widocznych przedmiotów oraz dekoracji. Dla tych rzeczy, z których korzystamy każdego dnia, postarajmy się znaleźć łatwo dostępne miejsce w szufladach, schowkach lub na półkach.

Praktyczne miejsca do przechowywania mogą kryć się nawet w tych meblach, które zwykle spełniają zupełnie inne funkcje. Dzięki temu poszczególne przedmioty mogą zawsze być dokładnie tam, gdzie będziemy ich potrzebować. Dostępny w trzech kolorach stolik kawowy Simple w swojej prostej bryle kryje niemal zupełnie niewidoczną szufladę – w sam raz na gazetę, okulary czy pilota. Z kolei pasująca do niego szafka RTV oprócz specjalnych szuflad na płyty z filmami i grami oferuje również rozwiązanie, które pomoże okiełznać wiecznie splątane przewody. W zamykanej klapką rynnie z miejscem na listwę elektryczną łatwo ukryjemy kablowisko i doprowadzimy je do ładu.

Przy urządzaniu wyciszonej, uporządkowanej przestrzeni przydadzą się też pudełka i pojemniki. Wszelkie drobiazgi poukładajmy w nich w taki sposób, by szybko móc znaleźć to, co akurat będzie potrzebne. Sprawną organizację ułatwią zamykane i odpowiednio oznaczone pojemniki, m.in. na ładowarki do telefonów, zapasowe baterie czy najważniejsze rachunki i paragony. 

Dla tych przedmiotów, które zdecydujemy się wyeksponować, możemy znaleźć miejsce na regałach i półkach z kolekcji Ribbon. Dzięki swojej nietypowej konstrukcji staną się ciekawą ozdobą minimalistycznych wnętrz, oferując przy tym przestrzeń na książki, magazyny czy pojedyncze dekoracje. Nieduża liczba przedmiotów jeszcze wyraźniej podkreśli formę przecinających się geometrycznych brył, tworzących te oryginalne meble. 

STONOWANE KOLORY: PRZESTRZEŃ I HARMONIA

Gdy zależy nam stworzeniu lekkich i spójnych wnętrz, najlepiej będzie połączyć w nich meble z tej samej kolekcji. Jasne, nieprzeładowane bryłami aranżacje salonu oraz sypialni możemy oprzeć na funkcjonalnej kolekcji 4 You, pełnej pojemnych komód, regałów i szaf. Łatwo znajdziemy w niej również praktyczne wyposażenie do urządzenia kawalerki czy niewielkiego mieszkania. Minimalizm we wnętrzach pomaga optycznie powiększyć przestrzeń – zwłaszcza wtedy, gdy białe fronty mebli zestawimy z jasnymi kolorami ścian. 

Z bielą, a także odcieniami subtelnej szarości oraz drewnianymi akcentami możemy dowolnie eksperymentować, tworząc własne meble z kolekcji Balance. Z dostępnym na stronie konfiguratorem sami zaprojektujemy rozwiązania, których potrzebujemy. Prosty i uniwersalny design sprawia, że ta kolekcja będzie świetnym tłem dla wszystkich naszych działań przy urządzaniu wnętrza. Krok po kroku możemy budować regały, komody i biurka z dostępnych skrzynek, półek, organizerów i przyborników. W ten sposób łatwo dopasujemy własne minimalistyczne meble do trudnych w aranżacji wnętrz – na przykład ciasnego przedpokoju lub sypialni na poddaszu.

MINIMALIZM W DOMU – UKRYJESZ WSZYSTKO, ALE NIE PODŁOGĘ

Pamiętajmy, że w urządzonych z umiarem pomieszczeniach swoją obecność jeszcze wyraźniej zaznaczy podłoga. Do minimalistycznych wnętrz, gdzie królują chłodne i stonowane barwy, trochę ciepła wprowadzimy za pomocą naturalnych, dębowych desek - dosłownie i w przenośni. Ich wysoka wytrzymałość i odporność na zmiany temperatury pozwalają bowiem na zastosowanie ogrzewania podłogowego. Subtelną ramę dla tej kompozycji stworzymy wraz z białymi listwami przypodłogowymi Estilo, wyposażonymi w praktyczną komorę na kable. W bardziej surowym wystroju sprawdzą się z kolei podłogi winylowe, swoja fakturą przypomniające beton.  

Jeśli zdecydujemy, że najlepsze tło dla naszych minimalistycznych wnętrz będą stanowić białe ściany, możemy dopasować do nich drzwi bezprzylgowe. Po zamknięciu tworzą jedną płaszczyznę z ościeżnicą. Wyglądają, jakby wtapiały się w ścianę, jeszcze wyraźniej podkreślając rolę podłogi we wnętrzu i uzupełniając charakter spójnej, kameralnej przestrzeni. Dominację minimalistycznej bieli możemy też delikatnie przełamać za pomocą kolorowej krawędzi drzwi Rimo.

Produkty z artykułu


Komoda szeroka Nature
Komoda szeroka Nature aranżacja
Komoda szeroka Nature
1 649 zł




Stolik kawowy niski Simple
Stolik kawowy niski Simple aranżacja
Bestseller
Stolik kawowy niski Simple
od 1 190 zł
+-2




Skrzydło drzwiowe VOX Rimo+ 10 bezprzylgowe
Skrzydło drzwiowe VOX Rimo+ 10 bezprzylgowe




Skrzydło drzwiowe VOX Silgo+ 10 bezprzylgowe
Skrzydło drzwiowe VOX Silgo+ 10 bezprzylgowe aranżacja
Skrzydło drzwiowe VOX Silgo+ 10 bezprzylgowe
+2




Krzesło Closer 4 You
Krzesło Closer 4 You aranżacja
promocja
-9%
Krzesło Closer 4 You
499 zł549 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką: 549 zł




Infolinia sklepu internetowego
67 253 94 94
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
Copyrights © 2009-2025 VOX. Wszelkie prawa zastrzeżone.
/