Naturalne dodatki do domu dbamy o harmonię zmysłów

Naturalne dodatki potrafią wprowadzić harmonię do każdej aranżacji i jak żadne inne nabierają uroku wraz z upływającym czasem. Akcesoria i ozdoby wykonane z naturalnych surowców są niezwykle praktyczne, a przy tym pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Podpowiadamy, jakie tekstury i zapachy warto zaprosić do swojego domu, by panował w nim dobrostan.

Doświadczenie pandemii sprawiło, że uważniej zaczęliśmy się przyglądać temu, co nas otacza. Przestaliśmy gromadzić niepotrzebne przedmioty w swoich domach, świadomie wybierając każdy element wyposażenia. Z tęsknoty za przyrodą jeszcze więcej z nas skłoniło się w stronę naturalnych dodatków.

Są one nie tylko piękne, ale i trwałe – ewentualne ubytki czy zniszczenia jedynie nadają im charakteru, co pozwala cieszyć się nimi przez długie lata bez konieczności wymiany. Dodatkowo dzięki neutralnym barwom bez trudu dopasujemy je do wystroju.

Wybierając naturalne akcesoria do domu, zwróćmy uwagę, aby łączyły w sobie estetykę, funkcjonalność i komfort. W kuchni doskonale zdadzą egzamin drewniane deski do pieczywa czy też talerze do serwowania dań. Naturalny surowiec jest nie tylko bezpieczny dla zdrowia, ale też niesamowicie trwały i pięknie się starzeje. Bez obaw możemy na nim kroić nawet ostrym nożem.

W pomieszczeniu, w którym przygotowujemy i spożywamy posiłki codzienną wygodę zapewnią nam również inne akcesoria z drewna, takie jak łyżki do nakładania sałatek czy miski. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie myć ich w zmywarce. Drewno nie lubi długiego moczenia ani stojącej wody.

Naturalne dodatki możemy też wprowadzić do jadalni w postaci funkcjonalnych bieżników i podkładek pod talerze z bawełny. Te posłużą również jako serwetki po zakończonym posiłku. Pomocna w przenoszeniu zastawy stołowej i serwowaniu potraw okaże się także bambusowa lub drewniana taca. W razie potrzeby zamieni się w podręczny organizer.

Podstawą poczucia komfortu w domu są rośliny. Warto je umieścić w doniczkach, kwietnikach czy wazonach z naturalnych materiałów, takich jak kamionka. W szybkiej ocenie świeżości kwiatów i stanu wody pomogą nam szklane naczynia. Szkło uznawane jest za ekologiczny materiał ze względu na łatwość, z jakim ulega ponownemu przetworzeniu. Do wyeksponowania pojedynczej gałązki świetnie posłuży nam asymetryczny wazon An.

Naturalne ozdoby do domu, które stworzą kojącą atmosferę

Świadome budowanie aranżacji sprawia, że większą uwagę skupiamy na otaczających nas przedmiotach. W jaki sposób zadbać o harmonię w pokoju dziennym, w którym spędzamy szczególnie dużo czasu? Dekoracje ścienne wykonane z tworzyw sztucznych zastąpmy naturalnymi ozdobami. W odpowiednim wyeksponowaniu samodzielnie zebranych kwiatów pomoże nam tablica Slot z bukowymi kołkami. 

Dom może być miejscem ukojenia zmysłów. Zapewnimy im prawdziwą rozkosz, wprowadzając naturalne tekstylia, takie jak zasłony z lnu czy ręcznie tkane dywany. Wykonane z biodegradowalnych materiałów, są wytrzymałe i odporne na rozciąganie czy tarcie. Roślinny surowiec o unikalnym splocie zapewni miłe doznania bosym stopom, a przy okazji wyciszy i ociepli wnętrze. Wełniany dywan Mel zatroszczy się także poziom wilgotności w pokoju.

Chcąc wydobyć z przestrzeni jeszcze więcej przytulności, sięgnijmy po miękkie wełniane pledy, lniane poduszki oraz bawełnianą pościel. Pomogą nam podkreślić spokojny klimat w sypialni i przyniosą ukojenie gołej skórze. Dodatkiem do tapicerowanego zagłówka łóżka warto uczynić dekoracyjne listwy ze szklanymi fiolkami, które pozwolą wyeksponować suszone zioła i kwiaty.

Od świec po palo santo, czyli naturalne zapachy do domu

Świece są niezbędne do tworzenia zmysłowej ścieżki rytuałów. Delikatne płomienie kreują atmosferę spokoju i harmonii, a wydobywający się zapach przenosi nas w inny świat. Może budować poczucie bezpieczeństwa jak aromat świeżego prania, wprowadzać dobrą energię jak pomarańcza bergamotka lub otulać przestrzeń kojącym ciepłem jak woń drzewa sandałowego. W składzie świec Largo, Lento czy Vivo przeważa naturalny wosk sojowy. Dzięki temu ich palenie jest znacznie zdrowsze niż parafinowych odpowiedników.

Chcąc wprowadzić naturalny zapach do domu, nie musimy ograniczać się do świec. Warto zainteresować się palo santo, czyli egzotycznym drewnem wypełnionym olejkami eterycznymi. Podpalone, zaczyna wydzielać mocny aromat, przywodzący na myśl cytrusy, miętę i sosnę. Zapachy nie zawsze jednak działają na nas kojąco. W obawie przed nadmiarem bodźców wybierzmy bezzapachową świecę, która zbuduje równie kameralny nastrój. 

Światło z natury – otulamy przestrzeń blaskiem i cieniem

Subtelna gra światła i cieni sprzyja intymności i wprowadza do wnętrza kojącą atmosferę, oferując odpoczynek dla zmysłów. Wybierając oświetlenie do domu, także możemy skłonić się w stronę naturalnych materiałów. Estetycznym dodatkiem do salonu będzie lampa komodowa Lou wykonana z z wysokiej jakości ceramiki i tkaniny w odcieniach brązu i beżu. O dobre doświetlenie stołu zadba za to rattanowa lampa Ombra z ażurowym kloszem.

Romantyczny klimat w sypialni zbudują lampiony, które ustawimy w rogu pomieszczenia. Ciekawym akcentem dekoracyjnym będą bambusowe lampiony Atil – zestawiając ze sobą różne wielkości uzyskamy ciekawą kompozycję. W doświetleniu pomieszczenia za dnia pomoże stojące lustro z drewnianym stelażem. Duża tafla odbije wpadające promienie słońca, rozświetlając wnętrze.

Produkty z artykułu

Fotografia  Sand I
Fotografia Sand I
49 zł79 zł
promocja

Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką: 79 zł

Powiązane artykuły

Infolinia sklepu internetowego
67 253 94 94
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
Copyrights © 2009-2024 VOX. Wszelkie prawa zastrzeżone.
/